Pierwsze rozgrywki III Edycji Płockiej Międzyszkolnej Ligi Młodzików Badmintona za nami. W piątek w Zespole Szkół Technicznych w Płocku dziewczęta i chłopcy grali pogrupowani w trzy kategorie: Skrzaty, Dzieci i Młodzicy.

Najliczniej reprezentowaną grupą ku naszemu zaskoczeniu były Skrzaty. Takiej frekwencji jeszcze nie było – mówi Małgorzata Sroka koordynator projektu.

Kolejne rozgrywki i walka o punkty już 17 listopada, a wielki finał organizatorzy zaplanowali 21 maja 2010 r.
W II edycji Ligi w klasyfikacji szkół pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 15, która była również laureatem I edycji. Na drugiej pozycji , z minimalną stratą, uplasowała się Szkoła Podstawowa Nr 12, trzecie miejsce przypadło SP Nr 11. W klasyfikacji indywidualnej , w grupie Skrzaty , pierwsze miejsca przypadły uczniom Szkoły Podstawowej Nr 3 – wśród chłopców bezkonkurencyjny był Dominik Eska , w grupie dziewcząt wygrała Natalia Bartkowska. Wśród chłopców z klas 3 – 4 , z duża różnicą punktową , wygrał Paweł Wujcik (SP Nr 1), wśród dziewcząt najlepsza była Katarzyna Kozłowska (SP Nr 11). W najstarszej grupie wiekowej, wśród uczniów z klas 5 – 6 wygrali: Arkadiusz Gołębiewski z SP Nr 3 oraz Paulina Kozłowska z SP Nr 11.

Ogółem w rozgrywkach brało udział 120 zawodników z 10 szkół podstawowych z Płocka i Nowej Góry.

Organizację rozgrywek badmintona w II i III edycji konkursu grantowego wsparła Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Uczniowski Klub Sportowy „70” na zabezpieczenie medyczne podczas zawodów, opiekę sędziowską, zakup nagród dla finalistów oraz zakup sprzętu sportowego otrzymał 6 100 zł.