Projekt MIS DOREMIŚ to cykl koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Celem koncertów było rozbudzenie ciekawości i radości związanej z kontaktem z muzyką. W ramach projektu Mis Doremiś, w tej roli wystąpił Łukasz Przykłocki, ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny zaprosił na cztery koncerty: z muzyką  z dalekiego wschodu, klasyczną, ludową oraz z saksofonem. Poznawał świat muzyki, prowadzony przez ciotkę Adę (czyli Adrianę Wdziękońską) po krainie dźwięków.

Koncerty w przystępny sposób wprowadziły dzieci w świat muzyki, zapoznały z podstawowymi pojęciami muzycznymi, uwrażliwiły na piękno ludzkiego głosu, brzmienie instrumentów, zapoznały z budową instrumentów, przybliżyły bogactwo kultury. W tym celu każdy, tworzący odrębną całość koncert, zawierał dzieła muzyczne i treści dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z istniejącą w tym wieku potrzebą identyfikacji dziecka z autorytetem (bohaterem) do realizacji koncertów został zaproszony muzyk (śpiewak, aktor) – MIŚ DOREMIŚ, którego przeżycia, uczucia, doświadczenia były podobne do tych przeżywanych przez małych słuchaczy.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Miś Doremiś” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach X edycji konkursu grantowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − 10 =

Post comment