11 projektów wpłynęło do biura Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” w dogrywce do IV edycji konkursu grantowego. Największa ilość projektów jest związana ze sportem- mówi Iwona Tandecka prezes zarządu Fundacji.

Tylko cztery organizacje zdecydowały się nawiązać partnerstwo dla realizacji projektu. Reszta to wnioski indywidualne. Blisko połowa wnioskujących to debiutanci w konkursach Fundacji, z nowymi pomysłami wystartowały też trzy organizacje, które w ramach IV edycji, rozstrzygniętej w lipcu tego roku, nie otrzymały grantu.

Ogólna wartość projektów, jakie wpłynęły w dogrywce, wraz z wkładem własnym wnioskujących, to 257 537,10 zł, wkład Fundacji organizacje wyceniły na 172 261 zł. W dogrywce natomiast, startujący walczą o ponad 70 000 zł.

Rozstrzygnięcie konkursu planujemy na połowę września. Wnioski już w najbliższy poniedziałek oceni Rada Programowa, Rada Fundacji, w skład której wchodzą przedstawiciele Fundatorów: Urzędu Miasta Płocka, Basell Orlen Polyolefins oraz PKN ORLEN S.A. , swoją opinię wyda na początku września. Na tym posiedzeniu obecni będą także przedstawiciele Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation. Ostateczną decyzję o przyznaniu grantów, w oparciu o opinie Rad, wyda zarząd.

Dogrywka do edycji to nowość w konkursach grantowych ogłaszanych przez Fundację. Realizacja projektów w niej finansowanych nie powinna przekroczyć 31 lipca 2011 roku.

Na budżet IV edycji konkursu złożyły się darowizny Fundatorów – PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

cztery × cztery =

Post comment