Do tej pory niepełnosprawni płocczanie w ramach Klubu mogli trenować tenis ziemny oraz jeździć sportowo na wózkach (handbike) na rożnych dystansach. Teraz, dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, oferta sportowa klubu poszerzy się o sekcję badmintona.

O tym , że sport jest doskonałym sposobem na rehabilitację, nie trzeba nikogo przekonywać. Treningi poprawiają nie tylko koordynację ruchową, przywracają też osobom niepełnosprawnym radość życia, pozwalają wrócić do aktywności społecznej i zawodowej – mówi Wiesław Chrobot prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku.

W III edycji konkursu grantowego Fundacja przyznała Stowarzyszeniu Integracyjny Klub Tenisa na realizację projektu „NIE USTAŃCIE W BIEGU…” Zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu i poprawiania sprawności fizycznej grant w wysokości 9 600 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego ( lotki, rakietki), wynajem obiektów sportowych, honorarium instruktora – szkoleniowca. Projekt jest realizowany w partnerstwie z UKS „70”.

Zajęcia badmintona mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Jak zapowiada prezes Chrobot, początkowo weźmie w nich udział około 12 osób. Treningi mają wyłonić czteroosobową reprezentację Płocka na Mistrzostwa Polski w Badmintonie, które odbędą się na początku 2010 roku. Co ciekawe, będzie to pierwsza reprezentacja i pierwsze zawody w badmintonie na wózkach. Chodzi o to, by w Polskę poszedł sygnał, że jest kolejna dyscyplina otwarta dla osób niepełnosprawnych- mówi prezes Chrobot. I tym bardziej jest nam miło, że będziemy jej prekursorem!

Badminton na początek, ale na tym nie koniec. Klub myśli już o kolejnej sekcji- tenisie stołowym.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + dziesięć =

Post comment