Bieganie to najlepsza i najskuteczniejsza forma zdrowej aktywności, gwarantująca nie tylko szybkie zrzucenie nadprogramowych kilogramów, ale także najzdrowsza dla naszego organizmu- pisali we wniosku o grant przedstawiciele Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Płocku. Z takimi argumentami ciężko dyskutować, więc TKKF znalazł się w gronie beneficjentów IV edycji konkursu grantowego. 12 sierpnia w auli płockiego Urzędu Miasta przedstawiciele Fundatorów Fundacji wręczyli stowarzyszeniu symboliczny czek na kwotę 5620 zł.

Na co zostaną wydane pieniądze? Przede wszystkim na promocję lekkiej atletyki wśród młodzieży i dorosłych płocczan. Na Stadionie Miejskim trener Sławomir Kompiński trzy razy w tygodniu czeka na młodzież, która chciałaby rozpocząć przygodę z tym sportem. Grupa już trenuje, ale cały czas czekamy na kolejnych chętnych- mówi Przemysław Giżyński prezes TKKF. Dorośli płocczanie, którzy myślą intensywnie o tym, jak poprawić swoją kondycję i sylwetkę, mogą natomiast wziąć udział w zajęciach na „Ścieżce Biegowej”. „Ścieżka” została zainicjowana w Płocku w pierwszej połowie tego roku przez KB Tempo Warszawa. Niestety, skończyło się dofinansowanie i dalsza realizacja projektu była zagrożona. Dzięki grantowi pozyskanemu z Fundacji w ramach IV edycji, amatorzy mogą nadal spotykać się na Sobótce i pod okiem fachowca trenować. Zapraszamy wszystkich chętnych- dodaje Giżyński. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki. Rozpoczynają się o 18.00. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwa trener Wojciech Więckowski. Zaczynamy od rozgrzewki i rozciągnięcia mięśni- mówi Giżyński. Potem dzielimy się na dwie grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Trener opiekuje się początkującymi i biegnie z nimi na krótszym dystansie. Przypominamy, zajęcia w każdy wtorek i czwartek o 18.00 na Sobótce. Tu nie ma ograniczeń wiekowych, liczą się chęci!

W IV edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 229 343 zł realizację 22 projektów. Na budżet konkursu złożyły się darowizny Fundatorów – PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden × 1 =

Post comment