Fundatorzy i beneficjenci VII i I edycji konkursów grantowych Fundacji

Będą warsztaty, koncerty, kino letnie i zajęcia dla dzieci…wszystko w ramach konkursów Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Symboliczne czeki laureatom VII edycji konkursu grantowego oraz I edycji dla osób indywidualnych i grup nieformalnych wręczyli w środę Fundatorzy Fundacji.

Z dotacji PKN ORLEN, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation sfinansujemy 16 projektów płockich organizacji pozarządowych, ze środków Fundatorów: Orlenu i BOP 11 inicjatyw płocczan, którzy zgłosili swoje projekty do I edycji konkursu dla osób indywidualnych i grup nieformalnych. Symboliczne czeki laureatom konkursów podczas środowej uroczystości wręczyli: Roman Siemiątkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Płocka i Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji, Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN i członek Rady Fundatorów, Piotr Żehaluk, Członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. , również zasiadający w Radzie Fundatorów Fundacji oraz Joanna Kaczmarska w imieniu Levi Strauss Foundation.

Jakie projekty dofinansowaliśmy? Z uwagi na ich różnorodność ciężko określić jednym zdaniem. Są to projekty skierowane praktycznie do wszystkich płocczan. Będa więc atrakcje dla dzieci i młodzieży, np. warsztaty w wiosce indiańskiej, zajęcia karate czy związane z kulturą hip- hopu. Seniorzy będą mogli wziąć udział w wykładach poświęconych zdrowiu, zajęciach na basenie czy nauczyć sie origami. Wszyscy płocczanie w wakacyjne czwartki będa mogli miło spędzić czas na Starówce słuchając koncertów, czy też oglądając seanse kinowe pod gwiazdami. Realizacja wszystkich dofiannsowanych przez nas działan potrwa do listopada.
Pełen opis wniosków zamieszczamy poniżej:
Projekty organizacji pozarządowych
Projekty osób indywidualnych

Obie edycje konkursów ogłosiliśmy w listopadzie 2014 r. Wnioski przyjmowaliśmy do 8 stycznia 2015 r. W tym czasie wpłynęło blisko 70 projektów, 49 w konkursie dla NGO i 19 od osób indywidualnych i grup nieformalnych. Inicjatywy były bardzo różnorodne. Po ocenie wydanej przez Radę Programową i Radę Fundacji, zarząd wybrał te projekty, które naszym zdaniem są najbardziej atrakcyjne dla płocczan, są skierowane do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zamykają się na zrekrutowana już grupę, są dobrze przemyślane i odpowiadają na rzeczywistą potrzebę.

Uroczystości rozstrzygniecia obu edycji konkursów towarzyszyło również otwarcie wystaw prezentujących prace powstałe w ramach dwóch projektów prowadzonych przez Fundację w 2014 r. Pokazujemy prace wykonane przez dzieci pod opieką naszych streetworkerów oraz opowieści o Płocku autorstwa podopiecznych świetlić środowiskowych i klubów profilaktycznych, jakie wpłynęły do nas w konkursie „Bajka Płock”. Wystawa w holu CH Atrium Mosty obok Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży czynna będzie do 8 marca 2015 r.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziewięć − dwa =

Post comment