Badania organizuje Płockie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera w Płocku. Odbędą się 27 marca w siedzibie Caritasu przy Sienkiewicza 54 w Płocku.

Zapraszamy osoby , które ukończyły 65 lat i coraz częściej zauważają u siebie kłopoty z pamięcią w najprostszych i codziennych sytuacjach. Zapominają na przykład, że wstawiły wodę na herbatę, nie wiedzą, gdzie zostawiły klucze – mówi prezes Stowarzyszenia Krystyna Iller. Badania są bezpłatne, poprowadzi je specjalizująca się w leczeniu choroby Alzheimera lekarz neurolog Elżbieta Konopa – Kaczmarczyk.

Badania przesiewu pamięci Stowarzyszenie organizuje cyklicznie, co miesiąc. Zainteresowanie nimi jest ogromne, niestety ze względu na szczupłość funduszy nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych – mówi prezes Iller. Gdyby znaleźli się sponsorzy, badania można by organizować częściej. Chciałabym też dodać, iż lekarze, którzy nam pomagają i badania prowadzą, wykonują swoją pracę charytatywnie – mówi Krystyna Iller.

Główna działalność Stowarzyszenia to prowadzenie wspólnie z Caritas Diecezji Płockiej Domu Dziennego Pobytu dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera. W III edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” Stowarzyszenie na realizację projektu Chory z Alzheimerem naszym przyjacielem otrzymało grant w wysokości 15 000 zł. z przeznaczeniem na opłacenie posiłków i transportu chorych.

Według statystyk Stowarzyszenia w Płocku problem choroby Alzheimera dotyka około 900 osób. Sama choroba może trwać od 8 do 14 lat. Niestety nie można jej wyleczyć, a jedynie farmakologicznie złagodzić jej skutki. Chory potrzebuje też stałej opieki, dlatego w Domu Dziennego Pobytu pozostaje pod opieką terapeutów od 6.30 do godziny 18.00. W zamyśle mamy również stworzenie miejsc noclegowych dla naszych podopiecznych – mówi prezes Iller. Zdarza się bowiem, że chory ma tylko jednego opiekuna i on też może zachorować. Rozmowy dotyczące stworzenia placówki trwają.

Zapisy na badania przesiewu pamięci pod numerem telefonu 604 719 344 w godzinach od 8.00 do 18.00.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + pięć =

Post comment