Tak w skrócie można scharakteryzować VI edycję konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Bo choć projektów wpłynęło mniej niż zazwyczaj, to po ich lekturze zarówno Rada Programowa, jak i Rada Fundacji uznały, że są one bardzo dobre. Po raz pierwszy w historii Fundacji nasi Fundatorzy postanowili też zwiększyć planowany budżet i przyznać więcej grantów.

Planowaliśmy przekazać na realizację projektów dla Płocka blisko 300 000 zł. Wypłacimy jednak aż 428 705, 20 zł ! W ten sposób płockie organizacje pozarządowe zrealizują 25 ciekawych inicjatyw! Budżet konkursu w całości sfinansują darowizny przekazane przez Fundatorów: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. i grant pozyskany przez Fundację w Levi Strauss Foundation.

Symboliczne czeki zwycięzcom konkursu podczas poniedziałkowej uroczystości wręczyli: Roman Siemiątkowski, zastępca Prezydenta Miasta Płocka, Jerzy Nowaliński, Wiceprezes Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o., Zbigniew Burżacki, kierownik działu Sponsoringu Społecznego i CSR w PKN ORLEN S.A. oraz w imieniu Levi Strauss Foundation Joanna Kaczmarska, kierownik ds. kadr w płockim Levisie.

Po raz pierwszy też w historii konkursów grantowych zapraszamy naszych beneficjentów do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy fotoreportaż z realizacji projektu. Jego celem jest promocja działań i zmian społecznych będących efektem realizacji projektów finansowanych w VI edycji konkursu grantowego. Najlepszy fotoreportaż (maksymalnie 30 zdjęć) uhonorujemy nagrodą rzeczową wartości do 3,5 tys. zł! Rozstrzygniecie konkursu planujemy na pierwsze półrocze 2014 r. Zwycięzcę ogłosimy podczas inauguracji VII edycji konkursu grantowego.

galeria

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pięć × 5 =

Post comment