W minioną sobotę (21 października) odbyła się druga i ostatnia edycja gry miejskiej „Serfuję bezpiecznie”. Uczestnicy bawili się znakomicie – nikogo nie odstraszyła jesienna słota! W tym tygodniu spotkamy się jeszcze z rodzicami i opiekunami. To ostatnia szansa dla dorosłych na udział w wyjątkowej kampanii, nad którą patronat objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Gra miejska „Serfuję bezpiecznie” została zorganizowana w ramach prowadzonej przez nas kampanii społecznej. W zabawie tym razem wzięło udział 71 osób, uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych wraz z opiekunami. Łącznie w obu edycjach gry udział wzięło ponad 200 osób! Zależało nam, by dzieci oderwały się od swoich codziennych obowiązków i w kreatywny sposób spędziły wspólnie czas, ucząc się jednocześnie jak bezpiecznie serfować po Internecie. Podczas gry zespoły spacerując po zakątkach Płocka odwiedziły 6 punktów, na których rozwiązywały zadania i różne zagadki, a także poznawały ciekawostki związane z bezpieczeństwem w sieci. Zadania obejmowały naukę pojęć związanych z cyberprzemocą, analizę kwestii związanych z udostępnianiem zdjęć w sieci a także zagrożeń wynikających z uzależnienia od gier online.” Uczestnicy wykazywali się niezwykłą spostrzegawczością i umiejętnością analizy sytuacji a także wiedzą w zakresie zasad obecności w sieci. I to nas niezwykle cieszy, ponieważ widzimy, że nasze działania przynoszą pożądane efekty.

W ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie” zapraszamy rodziców
i opiekunów do udziału w 4. ostatnich bezpłatnych warsztatach pt. „Bezpieczne dziecko w sieci”. Zajęcia odbędą się 26 i 27 października w godzinach popołudniowych w placówkach: Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 22, Gimnazjum nr 13 oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I
i II stopnia im. Karola Szymanowskiego. Podczas 90 minutowych zajęć wykwalifikowany trener w zakresie cyberprzemocy i cyberprzestępczości opowie o tym jak zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci.
Zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału poprzez kontakt na fanpage kampanii „Serfuję bezpiecznie” lub mailowo pod adresem: serfujebezpiecznie@prownia.

Informacje dodatkowe o kampanii „Serfuję bezpiecznie” dostępne są na Facebook’owym fanpage kampanii facebook.com/serfujebezpiecznie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − siedem =

Post comment