Parafialny Klub Sportowy Imielnica zakończył realizację projektu „W trosce o przyszłość płockiej piłki młodzieżowej”

Beneficjenci II edycji konkursu grantowego do końca października powinni zakończyć swoje projekty i rozliczyć się z przyznanych grantów. Raport końcowy z realizacji projektu właśnie złożył Parafialny Klub Sportowy Imielnica.

Parafialny Klub Sportowy Imielnica w II edycji konkursu grantowego otrzymał 20 000 zł. Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała pieniądze na organizację dwóch obozów sportowo- szkoleniowych i transport.

Zimą młodzi piłkarze byli na obozie w Lubeni . Oprócz zajęć sportowych , zwiedzali okolice Rzeszowa i uczestniczyli w kilku programach profilaktycznych ukazujących skutki uzależnienia od alkoholu. W sierpniu dziewiętnastoosobowa grupa chłopców trenujących w klubie pojechała na obóz do Malborka. –Tu, oprócz zajęć z trenerem, które przygotować nas mają do sezonu, mieliśmy także czas na zwiedzanie- mówi prezes klubu Marek Kolczyński. Niesamowite wrażenie na chłopakach zrobił Zamek w Malborku, który udało nam się zwiedzić z przewodnikiem- dodał Kolczyński. Dużą atrakcją był także tzw. „chrzest” dla tych, którzy na obóz pojechali pierwszy raz. Całą imprezę wymyślili starsi koledzy. By stać się pełnoprawnym członkiem grupy chłopcy musieli na przykład przebrać się za kobietę, ułożyć piosenkę czy też kogoś naśladować. Pobyt na obozie miał też nauczyć naszych chłopaków systematyczności, punktualności, wzajemnego wsparcia i współpracy- mówi prezes Kolczyński.

Po obozach sportowych zostały już tylko wspomnienia, teraz czas pokazać, jaki przyniosły efekt. I chyba jest dobrze- mówi Kolczyński- bo po 8 kolejkach rozgrywek w II Mazowieckiej Lidze Juniorów Starszych zajmujemy II miejsce! Najbliższy mecz klub gra w sobotę 11 października. Na stadionie miejskim podejmować będzie ŁKS Łochów.

Największe sukcesy klubu? Ostatnie trzy sezony w Mazowieckiej Lidze Juniorów Starszych- wymienia Kolczyński. Ale oprócz tego wygrana na Turnieju o Puchar Burmistrza Warszawy- Pragi Północ, II miejsce na Turnieju Świtalskiego, V miejsce na na XVII Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Starszych im. Stanisława Tymowicza, X miejsce na VII Międzynarodowym Turnieju Miast w Piłce Nożnej Juniorów im. Konrada Kamińskiego w Toruniu.

W II edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przyznała 20 000 zł. Parafialnemu Klubowi Sportowemu Imielnica na realizację programu „W trosce o przyszłość płockiej piłki młodzieżowej”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 2 =

Post comment