Warsztaty tańca latynoamerykańskiego w ramach projektu „Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację szkoleń tanecznych, Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego 2008 oraz Turnieju Grand Prix Polski w tańcu sportowym” organizuje Klub Sportowy Falcon.

Klub w drugiej edycji konkursu grantowego otrzymał na realizację projektu 13 000 zł. Dzięki grantowi na trenerów tańca, do tej pory udało się zrealizować już szkolenie z zakresu tańców standardowych. Wzięło w nim udział prawie 70 par – mówi koordynator projektu i Prezes Klubu Tomasz Kadylak. Teraz czas na sambę i rumbę! W piątek ruszają warsztaty tańca latynoamerykańskiego. Poprowadzi je Iwona Pavlović, znakomita trenerka, znana między innymi z Tańca z gwiazdami .

Niestety nabór na warsztaty już jest zamknięty. Zgodnie z życzeniami trenerki wezmą w nich udział pary taneczne, które już potrafią tańczyć. Warsztaty ruszą o 15.30. Rozpoczną je najmłodsze pary taneczne, a zakończą dorośli, którzy uczęszczają na kurs tańca.

Starania o pozyskanie takiej klasy trenera trwały prawie pół roku- mówi Tomasz Kadylak. Iwona Pavlović, nie tylko z powodu obowiązków przy produkcji Tańca z gwiazdami, jest osobą niezwykle zajętą. Na szczęście się udało i już w piątek młodzi tancerze zatańczą pod okiem Mistrza. To dla nich niezwykle ważne -podkreśla Kadylak- bo to tak, jak spotkanie z autorytetem. Można to porównać do spotkania młodego trampkarza z Leo Benhakerem! Jego uwagi będą kilka razy ważniejsze niż uwagi trenera, z którym dziecko pracuje na codzień, a pochwałę zapamieta do końca życia. Poza tym, trenerka tej klasy i gwiazda tej klasy, może przyczynić się do popularyzacji tańca w Płocku.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” w ramach II edycji konkursu grantowego wsparła Klub Sportowy Falcon kwotą 13 000 zł. Pieniądze przyznaliśmy na opłacenie trenerów tańca latynoamerykańskiego i standardowego w ramach projektu „Upowszechnienie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację szkoleń tanecznych, Mistrzostw Okręgu Mazowieckiego 2008 oraz Turnieju Grand Prix Polski w tańcu sportowym”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

trzy + dwa =

Post comment