1 czerwca w Płocku dzieci nie będą się nudzić! Beneficjenci V edycji konkursu grantowego zaprosili najmłodszych płocczan do spędzenia tego czasu z nimi. Przed południem zorganizują grę harcerską, wieczorem zaproszą do ogrodu zoologicznego.

O 8.45 wszystkie klasy IV, biorące udział w projekcie „Płock na SZÓSTKĘ”, jaki dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” prowadzi Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, spotkają się przed pomnikiem Władysława Broniewskiego. Wezmą udział w grze harcerskiej „W poszukiwaniu skarbów płockich „Orłów”. Blisko 340 dzieciaków spacerować będzie po Płocku szukając wytyczonych w instrukcji punktów kontrolnych. Tu też zaplanowaliśmy dla nich liczne konkurencje sprawnościowe potrzebne w harcerstwie, takie jak np. rozłożenie namiotu- mówi Iwona Krajewska dyrektor biura PLOT. Zabawa zakończy się o 13.00. za Domem Broniewskiego, gdzie najlepsze klasy otrzymają puchary i drobne upominki.
Projekt „Płock na SZÓSTKĘ” przybliżyć ma najmłodszym płocczanom historię i zabytki naszego miasta. Biorą w nim udział dzieci z IV klas płockich szkół podstawowych (po jednej klasie z każdej szkoły). Gra jest jednym z etapów projektu, inne to zwiedzanie z przewodnikiem płockich zabytków i konkurs na najlepszą kronikę z lekcji – wycieczek. Projekt zakończy się spotkaniem wszystkich uczestników 22 czerwca na Starym Rynku i pamiątkowym zdjęciem. Na jego realizację Fundacja przyznała 12 000 zł.

1 czerwca także, tylko wieczorem, dzieci niepełnosprawne i przewlekle chore zarezerwowany dla siebie będą miały płocki ogród zoologiczny. Wszystko w ramach imprezy „Dreamnight at the ZOO”- Wieczór marzeń w ZOO realizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Na wieczorne zwiedzanie ZOO zaprosiliśmy blisko 400 dzieci- mówi Dorota Raniszewska koordynator projektu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 piknikiem, podczas którego dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienie teatralne i występy grup tanecznych. Zaplanowano także pokazy sztuk walki, koni i motocykli. Potem, podzielone na grupy, razem z przewodnikami zwiedzą ogród. Na koniec każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowego pluszaka- misia pandę.
Warto wspomnieć, iż płocka impreza to część ogólnoświatowej kampanii. W Dzień Dziecka większość ogrodów zoologicznych w Europie i na świecie o tej samej porze zaprasza dzieci na „Dreamnight at the ZOO”. Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Towarzystwo już po raz drugi. W ramach V edycji konkursu grantowgo na organizację imprezy przekazaliśmy 7000 zł.

Fundusze na organizację V edycji konkursu grantowego przekazali PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

osiemnaście − dziewięć =

Post comment