Fundatorzy Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” Mirosław Milewski – Przewodniczący Rady Fundatorów oraz członkowie Rady Marek Serafin ( PKN ORLEN S.A.) i Karol Marek Sęp ( Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.) odwiedzili dziś beneficjentów konkursów grantowych.

Wspólnie z Zarządem Fundacji Fundatorzy gościli w siedzibie Mazowieckiego Stowarzyszenia Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto”, Towarzystwa Naukowego Płockiego oraz Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jestem”. Beneficjenci prezentowali projekty, jakie udało się zrealizować dzięki wsparciu Fundacji, opowiadali również o swojej pracy i osiągnięciach.

Mazowieckie Stowarzyszenie Pracy dla Niepełnosprawnych „De Facto” to beneficjent II i III edycji konkursu grantowego. Podczas spotkania Renata Nych, Przewodnicząca Stowarzyszenia, zaprezentowała tyflomapy, które powstały w ramach ubiegłorocznego konkursu, a Paulina, niewidoma podopieczna organizacji zademonstrowała, jak działa e-serwis obywatelski, który został uruchomiony w tym roku. W Towarzystwie Naukowym Płockim Grażyna Szumlicka- Rychlik, ks. prof. Michał M. Grzybowski oraz dr Dorota Dądzik z Fundacji Odnowy Zabytków Płocka Imienia Bolesława Krzywoustego przedstawili dwa projekty – renowację starodruków Biblioteki im. Zielińskich oraz proces digitalizacji 22 woluminów czasopisma Tygodnik Ilustrowany obejmujących lata: 1899-1903 i 1905-1910. O rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych w Sali Doświadczania Świata opowiadały Magdalena Fudała wiceprezes Stowarzyszenia „Jestem” oraz psycholog Alicja Czarnecka. Ćwiczenia zademonstrował również czteroletni Karolek, który w Sali pracuje z terapeutką już od dwóch lat. Taka praca naprawdę daje efekty i pomaga, a rodzic nie czuje się sam, uczy się także jak z dzieckiem niepełnosprawnym postępować na co dzień- mówiła podczas wizyty mama Karolka.

Dobrze, że pomagacie, bo dzięki temu możemy zrobić wiele dobrego. Są przecież tacy, co mogą pomóc, a nie chcą – mówił ks. prof. Michał M. Grzybowski. A Fundatorzy Fundacji wszystkich pytali o to, czy mają już pomysł na kolejny konkurs grantowy. I tu odpowiedź była taka sama- oczywiście pomysł jest, liczymy tylko na akceptację.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × trzy =

Post comment