Wszystko w ramach projektu „Nuta historii, powiew twórczej teraźniejszości przepisem młodzieży dla Płocka Przyszłości” realizowanego przez Fundację Odnowy Zabytków Płocka Imienia Bolesława Krzywoustego w ramach V edycji konkursu grantowego. Projekt jest skierowany do uczniów i nauczycieli płockich szkół, a za zadanie ma przede wszystkim nauczyć szacunku dla historii i kultury naszego miasta.

Pierwsza część projektu już za nami. W marcu odbyły się warsztaty dla nauczycieli i studentów pedagogiki. Udział w nich wzięło 11 nauczycieli z płockich placówek oświatowych oraz 13 studentów pedagogiki płockiej PWSZ. Na zajęciach Krzysztof Piasek z Komendy Miejskiej Policji w Płocku opowiedział nauczycielom, jakie są zagrożenia karne w przypadku wandalizmu i niszczenia zabytków, a następnie, podzieleni na grupy, pod okiem Doroty Dądzik, prezesa Fundacji Odnowy Zabytków Płocka, pracowali nad najciekawszymi formami i metodami, które zastosować można podczas lekcji z zakresu ochrony zabytków.

Kolejnym etapem projektu jest ogłoszenie konkursu dla płockich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na najlepszy projekt graffiti. Nie narzucaliśmy tematyki prac by nie ograniczać kreatywności- mówi Dorota Dądzik. Zainteresowanie konkursem jest duże, prace zgłaszać można do 27 kwietnia. Komisja konkursowa wybierze najlepsze projekty i te zostaną trwale umieszczone na wybranych obiektach Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko- Własnościowej.

Ostatni etap projektu zaplanowany został w nowym roku szkolnym. Tym razem uczniowie płockich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym „Sztuka współczesna kontra wandalizm”.

Fundacja Odnowy Zabytków Płocka na realizację projektu „Nuta historii, powiew twórczej teraźniejszości przepisem młodzieży dla Płocka Przyszłości” w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymała 4 100 zł z przeznaczeniem na zakup materiałów potrzebnych do wykonania graffiti oraz nagród dla laureatów konkursów. Fundusze na organizację V edycji konkursu grantowego przekazali PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sześć + dziesięć =

Post comment