Grant w walce z otyłością i nadwagą! Rusza kolejny projekt finansowany przez Fundację w ramach IV edycji konkursu grantowego! Tym razem tajną bronią będa spotkania z dietetykiem:)

Stowarzyszenie „Gubimy Centymetry i Kilogramy” to młoda organizacja, która rejestrację w Krajowym Rejestrze Sądowym przeprowadziła w grudniu 2009 roku. Rzeczywistą działalność zainicjowaliśmy jednak dopiero w marcu tego roku od organizacji dla swoich członków zajęć gimnastycznych i aqua aerobiku – mówi Hanna Karczewska skarbnik Stowarzyszenia. W zrzucaniu zbędnych kilogramów sport jest bardzo ważny, ale niewiele da, jeśli nie zostanie uzupełniony odpowiednią dietą. Dlatego też Stowarzyszenie złożyło wniosek w IV edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”, a Fundacja zaufała debiutantowi i przyznała na realizację projektu „Zdrowe żywienie i aktywność fizyczna w walce z otyłością” 2 200 zł. Dzięki temu, w walce z nadwagą, członkom Stowarzyszenia pomagać będzie profesjonalny dietetyk.

Pierwsze zajęcia z dietetykiem ruszają już w najbliższą sobotę. Odbędą się w salach Centrum ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi przy Urzędzie Miasta Płocka. Rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają trzy godziny. I tak, raz w miesiącu, do końca realizacji projektu- mówi Karczewska. Stowarzyszenie zaplanowało bowiem 27 godzin warsztatów, co daje średnią 3 godziny przez 9 miesięcy. Każdy z uczestników projektu, czyli blisko 80 osób, podczas zajęć dowie się, jak ważna jest zmiana nawyków żywieniowych w walce o zdrowie i sylwetkę. Otrzyma również indywidualną dietę. Projekt zakończy w kwietniu spotkanie podsumowujące, podczas którego 10 najlepszych otrzyma nagrody.

Według badań Instytutu Żywności i Żywienia, przeprowadzonych Warszawie, problem nadwagi i otyłości dotyka ponad 50% osób dorosłych w wieku 19-59 lat. W starszych grupach wieku (40-59) lat ponad 60 % ma nadmierną masę ciała.

W IV edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 229 343 zł realizację 22 projektów. Na budżet konkursu złożyły się darowizny Fundatorów – PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

jeden + 14 =

Post comment