Po wakacjach zostały już tylko wspomnienia, teraz czas na ciężką pracę. Najzdolniejsi humaniści z płockich szkół średnich rozpoczęli zajęcia w Deltaklubie. Dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” mogą rozwijać swoje zainteresowania na dodatkowych zajęciach z języka polskiego i historii, czekają ich też wycieczki naukowe do warszawskich muzeów.

A wszystko po to, by uzyskać jak najwyższe noty w olimpiadach przedmiotowych. Takie są bowiem założenia projektu DELTAKLUB- „U Koryfeusza” grupa humanistyczna- pozaszkolne zajęcia edukacyjne dla uzdolnionej humanistycznie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – edycja II. Projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA” w III edycji konkursu grantowego otrzymał 11 040 zł. Fundacja przyznała pieniądze na honoraria wykładowców i organizację wycieczek naukowych do Warszawy .

Nabór uczestników projektu Stowarzyszenie przeprowadziło w marcu wśród uczniów klas III gimnazjów i I szkół ponadgimnazjalnych. Zorganizowaliśmy również spotkanie z nauczycielami uczestników zajęć pozalekcyjnych, na którym ustaliliśmy formy współdziałania w zakresie poszerzania wiedzy tych uczniów- mówi Anna Stachowicz koordynator projektu, na co dzień filolog polski z Liceum im. Władysława Jagiełły w Płocku.

Zajęcia rozpoczęły się 3 kwietnia i potrwały do połowy czerwca. Oprócz cotygodniowych spotkań uczestnicy mogli wysłuchać wykładów pracowników naukowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Mazowieckiego w Płocku, pojechali do Muzeum w Wilanowie oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Praca przyniosła efekty. Jeden z uczestników projektu, Marcin Olechowski, został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1921-1945”! I to nie koniec – zakładają organizatorzy. Jeszcze przed wakacjami bowiem wszyscy uczniowie zapoznali się z głównymi założeniami na OLiJP oraz Historyczną. Teraz oprócz zajęć w grupach mogą również liczyć na konsultacje w czasie pisania prac na olimpiady. A jak na razie zainteresowanych startem jest 10 osób, cztery z grupy historycznej i sześć z polonistycznej. Przed nimi także kolejny wykład interdyscyplinarny oraz wycieczka do Warszawy do Zamku Królewskiego i Muzeum Literatury. Wycieczka już 23 października.

Projekt Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA” DELTAKLUB – „U Koryfeusza” grupa humanistyczna – pozaszkolne zajęcia edukacyjne dla uzdolnionej humanistycznie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – edycja II w III edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 11 040 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 5 =

Post comment