Najlepiej w towarzystwie cheerleaderek, w dodatku szóstego zespołu Europy, czyli dziewcząt z płockiego zespołu IMPRESJA. Dla nich i dla innych młodych płocczanek Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA organizuje warsztaty „Taneczne Impresje”.

Wszystko w ramach projektu finansowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” w konkursie „Wakacje w Płocku na wesoło”. Pieniądze na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży przekazali Fundacji Fundatorzy: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Projekt spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem, że zaraz po tym, jak nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Fundusz Grantowy i w eter poszła informacja o grancie dla nas, nie nadążaliśmy z odbieraniem telefonów od dziewcząt, które chciałby poćwiczyć kroki taneczne pod okiem fachowców- mówi Katarzyna Sylwestrzak szefowa IMPRESJI.
A warsztaty taneczne poprowadzą znani i doświadczeni tancerze i choreografowie. Poniżej informacja przygotowana przez Stowarzyszenie:

„Po olbrzymim sukcesie Zespołu Cheerleaders IMPACT na Mistrzostwach Europy Cheerleaders we Włoszech, gdzie dziewczęta zajęły VI miejsce w kat. cheer dance senior, przyszedł czas na podzielenie się swoim doświadczeniem z młodszymi, zachęcenie ich do poznania tego stylu tańca, a może i wstąpienia w progi Zespołu IMPRESJA.
W ramach projektu WAKACJE NA WESOŁO ogłoszonego w czerwcu 2012r przez Fundację FUNDUSZ GRANTOWY DLA PŁOCKA, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA otrzymało grant w wysokości 11 200zł. Środki te zostaną przeznaczone na Warsztaty TANECZNE IMPRESJE, które odbędą się na zakończenie wakacji. Od 27 do 31 sierpnia 2012r. dzieci i młodzież z Płocka uczestniczyć będą codziennie w sześciu godzinnych spotkaniach tanecznych z wybitnymi tancerzami i choreografami. Zajęcia poprowadzą Maciej Cierzniak- taniec współczesny, Michał Łabuś( mistrz świata w hip-hop, obecnie tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku)- commercial jazz, Witalij Jakimowicz- (były tancerz baletu kijowskiego i Teatru Rozrywki w Bytomiu)- taniec klasyczny, Bartosz Penkala- (choreograf, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders)- salsa jazz, Katarzyna Sylwestrzak- (choreograf Zespołu SWPW-Impresja)- taniec nowoczesny.
Zajęcia odbędą się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku ul. Kilińskiego 12.”

“Wakacje w Płocku na wesoło” to nowa inicjatywa Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka”. W jej ramach, dzięki darowiznom PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Fundacja dofinansowała organizację zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w domu. Na granty przeznaczyliśmy 59 965  zł. Nasi beneficjenci zapewnili bezpieczny wypoczynek blisko 300 młodym płocczanom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + cztery =

Post comment