Jak pracują NGO w miastach partnerskich Płocka i z jakimi problemami się borykają- w Płocku odbyła się konferencja „ Współpraca z organizacjami pozarządowymi- doświadczenia miast partnerskich”

Konferencja odbyła się w auli Urzędu Miasta Płocka przy okazji Pikniku Europejskiego. Przedstawiciele płockich organizacji pozarządowych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami miast partnerskich Płocka i poznać sytuację NGO w niemieckim Darmstadt, amerykańskim Fort Wayne, mołdawskich Bielcach czy litewskich Możejkach. Uczestnikom spotkania najbardziej spodobał się pomysł magistratu w Darmstad, gdzie najlepsi otrzymują tzw. „ Kartę społecznika”. Karta jest przyznawana okresowo, upoważnia do różnego rodzaju ulg, tak w instytucjach kultury, jak też na przykład w bankach. Pomysł wart naśladowania- przyznali uczestnicy koferencji.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Stefana Kotlewskiego Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego poświęcone Funduszom Unijnym dla mazowieckich NGO. Będzie łatwiej- przyznał Wicemarszałek. W Płocku bowiem powstanie już wkrótce Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Placówka zajmie pomieszczenia w kamienicy przy Starym Rynku 20.

Konferencja zakończyła się wręczniem nagród laureatom płockiej edycji konkursu „ Ośmiu Wspaniałych”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziewięć + 15 =

Post comment