Fundacja pomaga zorganizować piknik podopiecznym Stowarzyszenia SCLEROSIS MULTIPLEX.

Na piknik ponad 40 – osobowa grupa chorych na SM wraz z opiekunami wybiera się w najbliższą niedzielę. W ubiegłym roku impreza była w Cierszewie- mówi prezes Stowarzyszenia Teresa Zonenberg. W tym roku grupa przemieszcza się na drugą stronę Wisły – do Sendenia.

To impreza , na którą niektórzy czekają prawie cały rok. Dla części podopiecznych to jedyna szansa na wyjazd poza Płock. Na pewno będzie grill, bo sponsorzy zadbali o to, byśmy mieli co, zjeść- mówi Teresa Zonenberg. Będą też ciasta, bo o ich wypiek zadbają panie ze Stowarzyszenia. Piknik odbędzie się w niedzielę 3 sierpnia. Autokar o 11.00 zabierze uczestników spod Kościoła Św. Jadwigi, powrót do Płocka zaplanowano na 18.00.

Wyjazd na piknik to część projektu „Rehabilitacja indywidualna i integracja osób chorych na SM”. Projekt Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka” w II edycji konkursu grantowego wsparła kwotą 20 000 zł. W ramach projektu Stowarzyszenie zorganizowało także domową rehabilitację dla swoich podopiecznych. W sumie objęliśmy nią ponad 30 osób- mówi Zonenberg. Najmłodsi mają około 30 lat. Zajęcia odbywają się w domach chorych, rehabilitanci do każdego dojeżdżają.

W sumie Stowarzyszenie SCLEROSIS MULTIPLEX opiekuje się w Płocku ponad stu chorymi.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” projekt „ Rehabilitacja indywidualna i integracja osób chorych na SM” Stowarzyszeniu SCLEROSIS MULTIPLEX przyznała 20 000 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwadzieścia − piętnaście =

Post comment