Już 18 stycznia, po świątecznej przerwie , wznawia pracę Klub Teleinformatyczny dla osób bezrobotnych. Klub, dzięki wsparciu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” założyło Stowarzyszenie bezrobotnych i osób działających na rzecz bezrobotnych „Concordia”.

Projekt był debiutem Stowarzyszenia, które rozpoczęło swoją działalność w styczniu ubiegłego roku. Pomoc w Klubie świadczona jest bezpłatnie.

Klub Teleinformatyczny dla osób bezrobotnych Stowarzyszenie zorganizowało w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Wolskiego. Z grantu przyznanego przez Fundację, „Concordia” zakupiła dwa komputery z oprogramowaniem i zatrudniła dwóch informatyków. Łącze internetowe, meble i dodatkowe dwa komputery dla Klubu zapewnił MOPS. Wszystko po to, by osoby bezrobotne, które nie wiedzą jak, albo też nie mają możliwości skorzystania z Internetu w domu, spróbowały poszukać sobie pracy w sieci. W kwietniu zorganizowano uroczyste otwarcie placówki, rozpisano dyżury informatyków i wolontariuszy. I rozpoczęła się praca. Codziennie, od poniedziałku do piątku , bezrobotni płocczanie przez cztery godziny, od 14.00 do 18.00, mogli korzystać z bezpłatnych porad informatyka, przygotować i wydrukować dokumenty aplikacyjne. W sumie, do połowy grudnia udzielono ok. 740 porad.

Debiutant wśród płockich organizacji pozarządowych dość prężnie wkroczył więc na rynek. Nawiązał współpracę z takimi placówkami jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czy Miejski Urząd Pracy. Doskonale wpisał się też w ideę wolontariatu, gdyż to członkowie Stowarzyszenia, bezpłatnie, rezygnując ze swojego wolnego czasu, pełnili dyżury w Klubie. Wraz z rozliczeniem grantu nie nastąpił też koniec projektu. Jest nowy grafik, zapraszamy już w poniedziałek, 18 stycznia – mówi Małgorzata Bednarska prezes Stowarzyszenia. Na razie porad udzielać będą znów wolontariusze, członkowie „Concordii”. Myślimy jednak o kolejnych konkursach, chcemy wystartować z nowymi wnioskami- zapewnia Bednarska.

Stowarzyszenie „Concordia” wykorzystało 12 200 zł z przyznanych 12 720 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

trzynaście − trzy =

Post comment