Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła organizatora Ligi – Uczniowski Klub Sportowy „70” kwotą 6 100 zł. Pieniądze przyznaliśmy m. in. na zakup nagród, sprzętu sportowego, zapewnienie opieki medycznej podczas zawodów oraz honorarium jury.

Poniżej sprawozdanie przygotowane przez UKS „70”.

15 kwietnia 2009 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbyły się rozgrywki VI Rundy II Edycji Płockiej Międzyszkolnej Ligi Młodzików Badmintona.

W 6 kategoriach – 76. Rozegrano 132 mecze.

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „70”- przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Liga włączona jest do punktacji Płockiego Szkolnego Związku Sportowego.

Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka oraz Urząd Miasta Płocka docenił inicjatywę organizatorów, przekazując dotację na organizację zawodów i nagrody dla zawodników oraz szkół, które reprezentują.

Rezultaty rundy 6.

Grupa „Skrzaty” A1 (chłopcy klasy 1-2). Potwierdziła się dominacja Dominika Eski z SP3. Dominik w finale pokonał Piotra Filińskiego (SP15) 11: 6, 11: 6, Dominik w drodze do finału pokonał Mateusza Ziemińskiego (SP11) 11: 9; 11: 7. Filiński w półfinale pokonał Damiana Kowalskiego (SP15) 11:3, 11:4. W meczu o 3 miejsce Ziemiński pokonał Kowalskiego 11:0, 11:5.

W grupie po 6 rundach punktacja na pierwszych trzech pozycjach jest następująca:

M-ce Nazwisko Imię Szkoła/klasa Suma
1 ESKA Dominik SP 03 Płock / 2 560
2 FILIŃSKI Piotr SP 15 Płock / 2 510
3 MACIEJEWSKI Kacper SP 15 Płock / 2 400

Grupa „Skrzaty” A2 (dziewczęta klasy 1-2). Tutaj w meczu o 3 miejsce Elżbieta Krzemińska(SP15) pokonała Natalię Morzyńską (SP15) 11: 0, 11: 3. W meczu o 1 miejsce pokonała Natalia Bartkowska (SP3) Zofię Jasińską (SP21) 11:3, 11:1.
Ranking tej grupy po 6 rundach (pierwsze trzy miejsca).

1 BARTKOWSKA Natalia SP 03 Płock / 2 500
2 PYTLAS Anna SP 12 Płock / 2 320
3 KRZEMIŃSKA Elżbieta SP 15 Płock / 1 260

Grupa „Dzieci” B1 (chłopcy klasy 3-4). Finał o pierwszą pozycję wygrał Paweł Wujcik (SP1) pokonując 11: 6, 11: 4 Kacpra Kamińskiego (SP15). W małym finale trzeci był Szymon Gapiński (SP11), pokonał on Mateusza Michalskiego (SP11) 12:12, 11:25 11:3.

1 WUJCIK Paweł SP 01 Płock / 3 580
2 KAMIŃSKI Kacper SP 15 Płock / 4 380
3 SZYPULSKI Mateusz SP 01 Płock / 3 320

Grupa „Dzieci” B2 (dziewczęta klasy 3-4). Katarzyna Kozłowska (SP11) w finale pokonała Dominikę Janicką (SP15) 11: 1, 11: 1. Sylwia Ziemińska (SP11) wynikiem 10: 12, 11: 4, 11: 3 pokonała Dominiką Żaglewską (SP Nowa Góra) uplasowała się na 3 miejscu.

1 KOZŁOWSKA Katarzyna SP 11 Płock / 4 600
2 JANICKA Dominika SP 15 Płock / 4 430
3 ZIEMIŃSKA Sylwia SP 11 Płock / 4 330

Grupa „Młodzik” C1 (chłopcy klasy 5-6). Arkadiusz Gołębiewski (SP3), wygrał finał 11: 3, 11: 8 pokonując odwiecznego rywala w finałach Patryka Marcinkowskiego (SP17). Mecz o 3 to walka Jakuba Wilczewskiego (SP15) z Piotrem Zasimowiczem (SP12) . Wygrał Piotr 11:9, 11:13, 11:8.
Na pierwszych trzech miejscach w tej grupie po 6 rundzie są:

1 MARCINKOWSKI Patryk SP 17 Płock / 5 410
2 GOŁEBIEWSKI Arkadiusz SP 03 Płock / 6 400
3 WILCZEWSKI Jakub SP 15 Płock / 5 320

Grupa „Młodzik” C2 (dziewczęta klasy 5-6). Paulina Kozłowska (SP11) w finale pokonała rewelacyjną Katarzynę Pawłowską (SP Nowa Góra) 11: 3, 11: 0. Kasia w drodze do finału pokonała po ciężkim pojedynku Annę Wiercińską (SP12) 11: 9, 13: 11czym potwierdziła miejsce w elicie zawodniczek tej grupy. Ania w meczu o 3 miejsce pokonała szkolną koleżankę Małgorzatę Kobę (SP12). Wynik pojedynku 11:5, 11:9.
Kasia wraz z Gosią są na równorzędnym 3 miejscu i dopiero runda finałowa rozstrzygnie która z nich zajmie 3 lokatę.

1 KOZŁOWSKA Paulina SP 11 Płock / 6 600
2 WIERCIŃSKA Anna SP 12 Płock / 5 430
3 KOBA Małgorzata SP 12 Płock / 5 350
3 PAWŁOWSKA Katarzyna SP Nowa Góra / 6 350

W punktacji szkół 6 rundę wygrała SP 15 Płock z dorobkiem 860 pkt. Drugą lokatę zajęła SP 11 Płock – 660 pkt. A trzecie miejsce SP 12 Płock z dorobkiem 530 pkt.