Kolejne spotkania młodych skrzypków za nami – Płockie Towarzystwo Muzyczne im. Wacława Lachmana rozliczyło się już z przyznanego grantu.

W tym roku V Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe im. Prof. Mirosława Ławrynowicza zgromadziły w Płocku 46 uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych- klasy I- III i IV- VI. Uczestnicy musieli grać z pamięci wraz z akompaniamentem. W sumie w najstarszej grupie koncert nie mógł przekroczyć 20 minut . Młodych skrzypków oceniało Jury w składzie:

– prof. Krystyna Makowska- Ławrynowicz ( Warszawa)- przewodnicząca
– prof. Izabela Ceglińska ( Łódź)
– dr Andrzej Gębski ( Warszawa)
– mgr Jerzy Hazuka ( Gdańsk)
– mgr Dariusz Smolarski (Płock)
– prof. Michał Grabarczyk ( Poznań)
– mgr Piotr Kelm ( Płock)- sekretarz Jury

Grand Prix V Ogólnopolskich Dziecięcych Spotkań Skrzypcowych Jury przyznało trzecioklasistce z Białegostoku. 10- letnia Emilia Jarocka z Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w ramach nagrody otrzymała też prawo udziału w Kursie Mistrzowskim STRINGTIME w Goch( Niemcy), a także w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej Łańcut 2008r.

I Ogólnopolskie Dziecięce Spotkania Skrzypcowe im. Prof. Mirosława Ławrynowicza odbyły się w Płocku w 1997 roku . W konkursie wystąpiło 30 młodych skrzypków z regionu warszawskiego i łódzkiego.

Fundacja „ Fundusz Grantowy dla Płocka” dofinansowała konkurs kwotą 17 693,21 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

czternaście − dziesięć =

Post comment