wkroczyły uczestniczki warsztatów „Taneczne Impresje”, zrealizowanych przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA w ramach konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” „Wakacje w Płocku na wesoło”. Warsztaty odbyły się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku i trwały 5 dni- od 27 do 31 sierpnia. Pieniądze na organizację wakacji dla dzieci i młodzieży przekazali Fundacji Fundatorzy: PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

O projekcie opowiada Katarzyna Sylwestrzak- prezes IMPRESJI.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na warsztaty zgłosiło się 80 dziewcząt w wieku od 7 do 20 lat. Uczestniczki zostały podzielone na trzy grupy taneczne. W zależności od stopnia zaawansowania i według wieku. Zajęcia z tańca współczesnego prowadził Maciej Cierzniak -artysta niezrzeszony, współpracujący z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego oraz Teatrem Muzycznym Capitol. Gra na bębnie afrykańskim, tańczy z ogniem. Michał Łabuś -mistrz świata w hip-hop, obecnie tancerz Opery Bałtyckiej w Gdańsku poprowadził zajęcia z commercial jazz, Witalij Jakimowicz były tancerz baletu kijowskiego i Teatru Rozrywki w Bytomiu – taniec klasyczny. Dodatkowo dziewczęta ćwiczyły pod okiem Bartosza Penkaly choreografa, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, którego specjalizacją była salsa jazz. Katarzyna Sylwestrzak -choreograf Zespołu SWPW-Impresja poprowadziła zajęcia z tańca nowoczesnego.
Na koniec warsztatów odbył się pokaz przygotowanych układów. Wszystkie grupy oraz rodzice i przyjaciele mogli obejrzeć efekt ciężkiej tygodniowej pracy. Ciężkiej, ale jak satysfakcjonującej. To była wielka przyjemność spotkać takich wspaniałych tancerzy i instruktorów. Dziewczęta mogły sprawdzić swoje umiejętności, a Zespół IMPRESJA przygotować program na nowy sezon.
Projekt otrzymał pozytywną opinię Kuratorium Oświaty i Sanepidu.
Stowarzyszenie IMPRESJA pragnie zaprosić na swoje zajęcia wszystkie chętne dziewczęta w wieku od 7-18 lat. Zajęcia prowadzone są w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Tel. 501 163 557.

“Wakacje w Płocku na wesoło” to nowa inicjatywa Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka”. W jej ramach, dzięki darowiznom PKN ORLEN S.A. oraz Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Fundacja dofinansowała organizację zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w domu blisko 300 młodym płocczanom.

galeria

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × dwa =

Post comment