W poniedziałek, 16 lipca rusza kolejny projekt finansowany przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” w ramach V edycji konkursu grantowego. Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku zainauguruje „Tenisowe Lato- obóz dla osób niepełnosprawnych”. Uwaga! Są jeszcze wolne miejsca!

Projekt zakłada organizację stacjonarnego obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych ruchowo zainteresowanych nauką gry w tenisa. Wszystkie zajęcia odbędą się na kortach tenisowych na stadionie przy ul. Łukasiewicza. Poprowadzą je instruktorzy związani ze Stowarzyszeniem oraz instruktorzy aktywnej rehabilitacji. Do tej pory zgłosiło się do nas 14 osób, ale są jeszcze wolne miejsca i cały czas czekamy – mówi Wiesław Chrobot, prezes Stowarzyszenia. W ramach zajęć zaplanowano dwa treningi dziennie oraz obiad. Dodatkowo, w sierpniu, w grupach uwzględniających podział wiekowy i poziom zaawansowania, odbywać się będą zajęcia tenisowe dla tych, którzy po obozie wykażą chęć dalszej nauki gry w tenisa. Terminarz zajęć zostanie ustalony po określeniu liczby chętnych do dalszej nauki

Inaugurację projektu odbędzie się w poniedziałek 16 lipca o godz. 11.00. Dwutygodniowy obóz zakończy grill integracyjny dla uczestników i wolontariuszy.

Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację projektu „Tenisowe Lato- obóz dla osób niepełnosprawnych” otrzymało 15 664 zł. Konkurs został sfinansowany z darowizn przekazanych przez PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

pięć × jeden =

Post comment