Płockie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami rozpoczęło realizację projektu „Pomoc dla bezdomnych zwierząt z terenów Płocka i zapobieganie bezdomności”, na realizację którego w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymało 17 000 zł. W ramach grantu przyznaliśmy środki na karmienie, leczenie i sterylizację bezdomnych psów i kotów. I pewnie najszybciej wydamy pieniądze, które otrzymaliśmy na dokarmianie zwierząt- mówi Maria Szygoska prezes płockiego koła.

Realizacja projektu to w dużej mierze odzew na zgłoszenia, jakie wpływają do członków Towarzystwa. W ubiegłym tygodniu ratowali bezdomnego psa odłowionego na działkach na Radziwiu. Mieszańcem zajął się weterynarz, niestety trzeba mu było amputować nogę. Teraz jest jeszcze w lecznicy, ale rozpoczęło się szukanie dla niego domu. Podobnie jak dla młodego biało- czarnego kotka, którego wczoraj znaleziono na jednym z parkingów na obrzeżach miasta. Ktoś go pewnie wyrzucił, kociak jest młody, ma około czterech miesięcy, ale bardzo lgnie do ludzi – mówi Szygoska. Kot jest chory, ma prawdopodobnie koci katar. Teraz jest leczony, ale czeka na ciepły dom w domu tymczasowym. Następny przypadek to bezdomna kotka koczująca w pobliżu skrzyżowania ulicy Kolegialnej z Placem Obrońców Warszawy. Kotka jest dorosła, dokarmiam ją od jakiegoś czasu i teraz próbuję odłowić, by zawieźć na sterylizację – dodaje prezeska płockiego koła.

Projekt Pomoc dla bezdomnych zwierząt z terenów Płocka i zapobieganie bezdomności jest realizowany w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Środki finansowe na jego realizację przekazali Fundatorzy- PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

więcej zdjęć zwierząt do adopcji

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

trzynaście − dwanaście =

Post comment