Dlaczego lewobrzeżny Płock? Bo projekt dotyczy przede wszystkim mieszkańców dzielnic położonych z tej strony Wisły- Radziwia, Gór i Ciechomic. Dlaczego Capoeira? Bo zarażamy miłością do tego sportu- mówi Jerzy Obrębski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Grupo Magia”, jednego z beneficjentów V edycji konkursu grantowego.

Klub, na realizację projektu „Z pasją, zdrowo- na sportowo”, otrzymał z Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” 11 160 zł. Za te pieniądze zorganizował zajęcia capoeiry w sali sportowej w Ciechomicach.

Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Uczestniczy w nich około 30 osób, często całe rodziny. Trenują z prawdziwym poświęceniem i zaangażowaniem. Ćwiczymy bez butów i wystarczy spojrzeć na bąble na stopach najmłodszych dzieciaków, żeby zobaczyć jak bardzo są oddane zajęciom- mówi Jerzy Obrębski.

Teraz klub zaprasza na otwarty trening z mistrzem capoeiry Profesorem Secao, Brazylijczykiem mieszkającym w Polsce. Współpracujemy z nim od kilku lat, jest to osoba niezwykle otwarta, dynamiczna, z ogromnym poczuciem humoru. Trening na pewno więc będzie ciekawy- dodaje prezes Obrębski. Kto może uczestniczyć w zajęciach? Każdy zainteresowany- mówi prezes. Wystarczy strój sportowy, choć bez butów, bo jak wspomnieliśmy wcześniej, ćwiczymy na boso. Jeśli pozwoli pogoda, zajęcia zorganizujemy w plenerze.

Trening z Profesorem Secao już 5 maja w godzinach od 10.00 do 13.00 w sali sportowej MZOS w Ciechomicach. Wstęp jest wolny.

Uczniowski Klub Sportowy „Grupo Magia” na realizację projektu „Z pasją, zdrowo – na sportowo” w ramach V edycji konkursu grantowego otrzymał 11 160 zł z przeznaczeniem na opłacenie honorarium instruktorów i wynajem sali gimnastycznej. Fundusze na organizację V edycji konkursu grantowego przekazali PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − siedemnaście =

Post comment