Kto wygra Euro? Jeszcze nie wiemy, ale nasze płockie Euro 2012 rozpocznie się już za chwilę. Na razie w poniedziałek reprezentacje płockich szkół ponadgimnazjalnych i Gimnazjum Nr 8 rozlosują nazwy drużyny, z jakimi uczestniczyć będą w projekcie. Zaraz po tym ruszy pierwsza faza gier grupowych.

Płockie szkoły w turnieju zagrają jako finaliści Euro 2012. Losowanie pozwoli więc na automatyczny przydział do grup ( 4 grupy po 4 zespoły). Zgodnie z systemem finałów Euro w grupach uczestnicy zagrają każdy z każdym. W tej fazie turnieju odbędą się 24 mecze. Każdy z nich trwał będzie 2×15 minut i przeprowadzony będzie zgodnie z regułami UEFA. Spotkania odbywać będą się kolejno w każdą środę ( 4 mecze) , faza grupowa potrwa więc 6 tygodni. Potem faza finałowa, w której udział weźmie 8 zespołów wyłonionych z fazy grupowej. Obejmie on 3 kolejki gier, w których kolejno rozegrane zostaną: ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3 miejsce i finał. Ogółem rozegranych zostanie 8 spotkań z czasem gry 2x20min. Podczas tej fazy wyłonieni zostaną zwycięzcy turnieju. Tu mamy cichą nadzieję, że w Płocku wygra Polska

Rozgrywkom towarzyszyć będzie konkurs wiedzy na temat polskiej piłki nożnej i turnieju finałowego Euro 2012. Szkoły przeprowadzą swoje wewnętrzne konkursy i wyłonią swoje reprezentacje.

Całość projektu zakończy uroczysty festyn połączony z pokazem freestyle piłkarskiego.

Kto wylosuje Polskę? Na losowanie drużyn zapraszamy w poniedziałek do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Płocku, sala nr 6. Początek spotkania o 16.30.

Projekt „ Nasze Płockie Euro 2012” w ramach V edycji konkursu grantowego realizuje Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak”. Środki finansowe na jego realizację przekazali Fundatorzy- PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńca V edycji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziesięć − 6 =

Post comment