Ostatnie spotkanie promujące wystawę i katalog „Ludzie i statki. Historia Płocka Wisłą pisana” odbędzie się w najbliższy piątek w Centrum Handlowym Atrium Mosty. Spotkanie jest częścią projektu realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Płocka w ramach VI edycji konkursu grantowego finansowanej z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation.

Głównym celem projektu jest przypomnienie płocczanom, że Płock był kiedyś nierozłącznie związany z Wisłą. Później, głównie w wyniku ekspansji przemysłu, odwrócił się od rzeki. Warto jednak pamiętać o ludziach, którzy rzeczną historię Płocka budowali i o statkach, które tu z Płocka wypływały. W tym celu najpierw zorganizowano wystawę, którą oglądać mogliśmy w Archiwum Państwowym w Płocku. Potem wydano katalog, który jest jej trwałą pamiątką. Przybliża płocczanom sylwetki wiślaków, historię przedsiębiorstw związanych z płocką żeglugą, statki, jakie tu cumowały i wygląd nadbrzeża.

Pierwsza promocja katalogu odbyła się w grudniu, teraz czas na kolejną. Spotkanie w galerii Mosty, w pasażu przy Galerii Sztuki Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbędzie się w najbliższy piątek, 31 stycznia. Rozpocznie o godz. 17.00.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 17 =

Post comment