Na spotkanie autorskie, będące jednocześnie promocją książki, zaprasza w najbliższy czwartek płocki oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Spotkanie jest częścią projektu Razem aktywnie i z kulturą, jaki Stowarzyszenie realizuje w ramach VI edycji konkursu grantowego, finansowanego ze środków PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation. Odbędzie się w Książnicy Płockiej 23 stycznia i rozpocznie o godz. 18.00.

Książka to zbiór felietonów i reportaży z podróży, przygód, ale i pracy dziennikarskiej Mellera, z wykształcenia historyka, z wyboru dziennikarza znanego obecnie ze współpracy z Newsweekiem, jak i telewizją śniadaniową Dzień Dobry TVN. Opierając się na recenzjach czytelników, jest to książka, której się nie czyta… tylko chłonie w jeden wieczór. Cięty język, dobra riposta i mnóstwo anegdot na pewno zachęcą do lektury. Tak samo, jak i osobowość autora, który sam opowie o kulisach jej powstawania już w najbliższy czwartek.

Projekt Razem aktywnie i z kulturą skierowany jest do wszystkich płocczan, ale za cel stawia sobie przede wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i aktywizację poprzez udział w kulturze grup ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Swoje działania kierował więc do dzieci i młodzieży, podopiecznych oddziałów psychiatrycznych, osób starszych i kobiet zagrożonych bezdomnością, pozbawionych wsparcia w wychowaniu potomstwa. Dla nich Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty literackie i dziennikarskie, które przygotować miały do pełnego odbioru literatury i spotkań autorskich. I takie zorganizowano m.in. przed wieczorami autorskimi z Andrzejem Stasiukiem czy Elżbietą Dzikowską. Ale także przed otwarciem wystawy Ubu według Themersonów. Ilustracje i wydawnictwa, jaką Stowarzyszenie zorganizowało w październiku ubiegłego roku.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × jeden =

Post comment