Mikołajki z Fundacją można uznać za udane! Dzieci z czterech płockich świetlic i klubów profilaktycznych pojechały na wycieczkę do św. Mikołaja, a nasi streetworkerzy zadbali o to, by i w Płocku nie było nudno.

Mikołajkowa podróż do Kołacinka i wizyta u św. Mikołaja to nagroda, jaką ufundowaliśmy w Konkursie „Bajka Płock”, (więcej o konkursie). Punktualnie o 9.30 spod płockiego Teatru ruszyły więc w stronę Kołacinka dwa autokary z 65 dzieci i ich opiekunami. Na wycieczkę pojechały dzieci z klubu „Przytulisko”, ze świetlic „Chatka Puchatka”, ” Iskierki” i świetlicy Nr 2. Na miejscu dzieciaki mogły wyszaleć się w małpim gaju, wśród kulek i zjeżdżalni, zwiedzić park, posłuchać bajek, odwiedzić dziadka Mroza i Mikołaja, a także zrobić sobie kartkę świąteczną. Wycieczkę sfinansowaliśmy z darowizn PKN ORLEN i BOP. (więcej zdjęć)

Podopieczni naszych streetworkerów- Magdy i Marcina, pojechali na wycieczkę do Grzybowa. Tu w gospodarstwie agroturystycznym m.in. sami sobie wypieki chleb, czy zrobili świecę. Podopieczni Ewy, na płockiej Starówce świętowały Mikołajki przy swojej prywatnej, ufundowanej przez PSB Mrówka choince, a także otrzymały prezenty, które wcześniej dla nich zebrali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 18 w Płocku. Projekt związany ze streetworkingiem finansujemy ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Płocka, PKN ORLEN i BOP.

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za pomoc!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + piętnaście =

Post comment