Projekt MIS DOREMIŚ to cykl koncertów edukacyjno-artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Celem koncertów było rozbudzenie ciekawości i radości związanej z kontaktem z muzyką. W ramach projektu Mis Doremiś, w tej roli wystąpił Wojciech Dyngosz, ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny zaprosił na dwa koncerty w grudniu 2018 i styczniu 2019: z muzyką góralską i muzyką francuską. Poznawał świat muzyki, prowadzony przez ciotkę Adę (czyli Adrianę Wdziękońską) po krainie dźwięków.

Koncerty w przystępny sposób wprowadziły dzieci w świat muzyki, zapoznały z podstawowymi pojęciami muzycznymi, uwrażliwiły na piękno ludzkiego głosu, brzmienie instrumentów, zapoznały z budową instrumentów, przybliżyły bogactwo kultury narodowej. W tym celu każdy, tworzący odrębną całość koncert, zawierał dzieła muzyczne i treści dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym. Zgodnie z istniejącą w tym wieku potrzebą identyfikacji dziecka z autorytetem (bohaterem) do realizacji koncertów został zaproszony muzyk (śpiewak, aktor) – MIŚ DOREMIŚ, którego przeżycia, uczucia, doświadczenia były podobne do tych przeżywanych przez małych słuchaczy.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Miś Doremiś” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach IX edycji konkursu grantowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziewięć + dwadzieścia =

Post comment