W tym roku to już piąta edycja imprezy pod nazwą „Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO”. Tegoroczną Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku organizuje dzięki finansowemu wsparciu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

W imprezie udział weźmie blisko 400 niepełnosprawnych i chorych dzieci.
Impreza odbędzie się 5 czerwca 2009 roku. Rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 22.00. Mamy już gotowy scenariusz i mamy nadzieję, że dzieci nie będą się nudzić – mówi koordynator projektu Dorota Raniszewska. Pobyt w ogrodzie dzieciom uatrakcyjnią liczne konkursy i zabawy, występ Teatru Lalek z Wrocławia, dodatkowe atrakcje przygotowała też Komenda Miejska Policji w Płocku. Kulminacją wieczoru będzie jednak zwiedzanie ZOO z latarkami. Wszystko pod okiem pracowników ogrodu, którzy tego wieczoru w ramach wolontariatu włączą się w organizację imprezy. Warto też podkreślić, iż żadne dziecko z ZOO nie wyjdzie bez drobnego podarunku. Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przekazała Towarzystwu grant na zakup maskotek dla wszystkich uczestników zabawy.

„Dreamnight at the ZOO – Wieczór marzeń w ZOO” odbywa się ramach ogólnoświatowej akcji przeprowadzania takiej imprezy w większości ogrodów zoologicznych w Europie i na świecie w tym samym dniu, i o tej samej godzinie. Impreza ma na celu pokazanie dzieciom ZOO o nietypowej porze – wieczorem. Dzieci mogą obserwować zachowania zwierząt układających się do snu, zajrzeć na zaplecza, pogłaskać i dotknąć niektóre zwierzęta, zobaczyć, co jedzą. Akcję w 1996 roku zainicjowało ZOO w Rotterdamie.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku w III edycji konkursu grantowego kwotą 8 200 zł. na zakup misiów dla dzieci oraz zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziewiętnaście + 18 =

Post comment