W weekend 9-10.04.2011 w Warszawie odbyły się zawody pod nazwą Mistrzostwa Mazowsza w Wushu. Były to zawody otwierające sezon startowy dla zawodników z klubu FU HOK KUEN PŁOCK. Po dwóch dniach zmagań w konkurencjach Taolu (Form) i Sanda (Wolna walka w Kung Fu) zawodnicy z płockiego klubu wrócili z 19 medalami.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu, który jak co roku organizuje trzy imprezy różnej rangi: Mistrzostwa Mazowsza, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski. Nadmienić należy, że na każdej z tych imprez zawodnicy zdobywają punkty, które brane są pod uwagę przy powoływaniu do Kadry Polski Wushu.

Tegoroczne Mistrzostwa Mazowsza Wushu rozpoczęły się 9 kwietnia od rozegrania konkurencji form sportowych (północnych i południowych) oraz części konkurencji form tradycyjnych. Natomiast niedziela 10 kwietnia była pod znakiem form tradycyjnych z bronią (np. kij, szabla, miecz, broń różna) oraz walk sanda. Wszystkie konkurencje na tegorocznych zawodach rozgrywane były w dwóch formułach: turniej pierwszego kroku (dla zawodników rozpoczynających karierę zawodniczą) oraz turniej główny.

Płocki klub kung fu FU HOK KUEN wystawił na Mistrzostwa Mazowsza ekipę, która liczyła 20 osób. Zawodnicy startowali w różnych kategoriach wiekowych w konkurencjach form ręcznych tradycyjnych systemów południowych, w formach sportowych południowych, w formach z kijem łączonych (systemy północne i południowe) oraz w wolnej walce sanda. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wśród startujących zawodników z Klubu Fu Hok Kuen Płock znalazły się osoby trenujące w ramach dofinansowania jakie Klub otrzymał z Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka – osoby te również wróciły z Mistrzostw Mazowsza z Medalami. Aby podsumować rozpoczęcie sezonu startowego należy dodać, że w dniu kiedy 20 zawodników z Klubu Fu Hok Kuen Płock startowało na Mistrzostwach Mazowsza z Warszawy wylatywała do Estonii na Mistrzostwa Europy Wushu Tradycyjnego Andżelika Stefańska – zawodniczka i instruktorka naszego Klubu, która jest w kadrze Polski Wushu – konkurencje Taolu.

Źródło: UKS Fu Hok Kuen Płock

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 − dwa =

Post comment