Dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” w tym roku na wakacyjne obozy sportowe wyjeżdżają młodzi piłkarze i lekkoatleci. Jedni wybrali malowniczy Olsztyn, piłkarze trenować będą w Choszcznie w województwie zachodniopomorskim.

Szesnastoosobowa grupa lekkoatletów zrzeszonych w Miejsko- Ludowym Klubie Lekkoatletycznym Płock od soboty pracuje w Olsztynie. Biegacze, dyskobole i skoczkowie trenują dwa razy dziennie . W przerwach między treningami zwiedzamy miasto i plażujemy- mówi trener i koordynator projektu Mirosław Nisztor. Czy zawodnicy mogą liczyć na wakacyjne ulgi choćby w dzień świąteczny? Może trochę – odpowiada Nisztor. Ale i w niedzielę zaplanowany mają jeden trening, później dzień też spędzą na sportowo. Do wyboru mają koszykówkę, siatkówkę lub tenis stołowy. Zakwaterowani w Kortowie lekkoatleci na obozie przebywać będą do 26 sierpnia.

Młodzi piłkarze z Parafialnego Klubu Sportowego IMIELNICA na obóz mieli wyjechać w pierwszym tygodniu sierpnia, ale z różnych przyczyn termin wyjazdu przesunięto. Ostatecznie jedziemy w przyszłym tygodniu- mówi Marek Kolczyński prezes klubu i koordynator projektu. W Choszcznie siedemnastoosobowa grupa piłkarzy z roczników 1991- 93 przebywać będzie 10 dni. Oprócz treningów, organizatorzy jak co roku zaplanowali wycieczki po okolicy oraz pogadanki profilaktyczne z zakresu uzależnień. Dla niektórych naszych podopiecznych to jedyny wakacyjny wyjazd- mówi prezes Kolczyński. Stąd starania, by oprócz poprawy tężyzny fizycznej i dobrego przygotowania do sezonu, zawodnikom klubu pozostawił jeszcze miłe wspomnienia oraz nauczył współpracy w grupie.

W III edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Miejsko – Ludowy Klub Lekkoatletyczny kwotą 5 000 zł. z przeznaczeniem na transport i wynajem obiektów sportowych podczas obozu. Parafialny Klub Sportowy IMIELNICA otrzymał grant w wysokości 12 100 zł. Pieniądze częściowo pokryć mają koszty pobytu i wyżywienia podczas obozu .

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwa × 4 =

Post comment