Na specjalny koncert „Muzyka Polska” zaprasza w najbliższą sobotę Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Koncert w płockiej Katedrze rozpocznie się o godz. 19.00.

Koncert kończy realizację projektu, jaki Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” dofinansowała w VI edycji konkursu grantowego z darowizn pochodzących od Fundatorów: PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o oraz grantu pozyskanego z Levi Strauss Foundation. Jego głównym celem było przede wszystkim podniesienie umiejętności wokalnych chórzystów chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, ale także edukacja artystyczna i upowszechnienie muzyki polskiej.

W ramach projektu chórzyści mogli uczestniczyć w warsztatach emisji głosu prowadzonych przez wysokiej klasy korepetytorów, m.in. wykładowców Akademii Muzycznej w Białymstoku i Poznaniu. Zapewniły one rozwój i edukację wokalną indywidualnym chórzystom, ale przełożyły się także na udoskonalenie poziomu wykonawczego całego chóru. W sumie zaplanowano i zrealizowano 15 sesji warsztatowych. Teraz przyszedł czas na ostatni komponent finansowanego przez Fundację projektu, czyli koncert dla mieszkańców Płocka. Chór zaprezentuje utwory muzyki polskiej, m.in. polskiej muzyki dawnej. Koncert poprowadzi Witold Paprocki, który przybliży słuchaczom informacje o repertuarze i jego twórcach, a chórzystów poprowadzi dyrygent Anna Bramska.

Koncert odbędzie się 18 stycznia w płockiej Katedrze. Rozpocznie o godz. 19.00. Wstęp dla wszystkich chętnych jest wolny.

Projekt Muzyka Polska Stowarzyszenie Przyjaciół Katedralnego Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses realizuje w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” finansowanego z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 5 =

Post comment