Mowa o studentach z Koła Naukowego Fotografii i Filmu, które działa przy Politechnice Warszawskiej Szkole Nauk Technicznych i Społecznych w Płocku.

W ramach projektu „Film naukowy i techniki pokrewne jako ważny lokalny element transformacji do społeczeństwa wiedzy – edukacja młodzieży studenckiej i szkolnej”, który finansowo wspiera Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” , studenci wzięli już udział w kursie realizacji stron www z wykorzystaniem filmu. Przed nimi jeszcze plener filmowy i po wakacjach przeniesienie w świat wirtualny minimuzeum, które powstało także dzięki Fundacji, tyle, że w ramach I edycji konkursu.

Na plener wyjeżdżamy w sobotę , 2 sierpnia – mówi koordynator projektu Mariusz Portalski. Grupa 10 studentów pod okiem dwóch opiekunów spędzi ponad tydzień w Tyliczu koło Krynicy Górskiej. Studenci zajmą się nagrywaniem materiału, z którego po wakacjach zmontują filmy. Utrwalimy pewnie przede wszystkim krajobrazy, architekturę i przyrodę- mówi Mariusz Portalski, choć zaznacza, że przed uczestnikami pleneru instruktorzy nie stawiają żadnych ograniczeń twórczych. W ubiegłym roku, także dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację w I edycji konkursu, studenci uczestniczyli w plenerze filmowym na Mazurach. Jego efekt to 3 godziny ujęć filmowych i dwa filmy. Jeden dokumentuje chrzest bojowy, przez jaki przechodziły rodziny wypoczywające w Jorze Wielkiej dzięki Fundacji Orlen Dar Serca.

Po wakacjach w świat wirtualny studenci przeniosą także minimuzeum, które powstało w gmachu Politechniki przed rokiem. Na wystawie obejrzeć można komputery z lat 70-ych, liczydła czy suwak logarytmiczny. Na filmie, który powstanie pokażemy, jak z tych urządzeń kiedyś korzystaliśmy- dodaje Mariusz Portalski.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Polskie Stowarzyszenie Filmu Naukowego Oddział w Płocku w realizacji projektu „Film naukowy i techniki pokrewne jako ważny lokalny element transformacji do społeczeństwa wiedzy – edukacja młodzieży studenckiej i szkolnej” w II edycji konkursu grantowego kwotą 5 500 zł. Pieniądze przyznaliśmy na organizację pleneru filmowego, a także zakup materiałów do kursu i minimuzeum.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 12 =

Post comment