Najzdolniejsi płoccy humaniści w tym tygodniu kończą zajęcia w DELTAKLUBIE. Dziś po raz ostatni przed wakacjami spotyka się grupa historyczna na konfrontacjach w Muzeum Mazowieckim – mówi Anna Stachowicz z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, koordynator projektu. Kolejne zajęcia ruszą we wrześniu.

Projekt DELTAKLUB U Koryfeusza, realizowany przez Towarzystwo Wspierania Szkolnictwa Wyższego i Oświaty, Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wspiera już po raz drugi. W II edycji konkursu grantowego organizację pozaszkolnych zajęć dla najzdolniejszych płockich humanistów wsparliśmy kwotą 15 800 zł., w tej edycji przyznaliśmy grant w wysokości 11 040 zł. Pieniądze przeznaczyliśmy na opłacenie honorariów wykładowców i osób prowadzących zajęcia oraz wycieczek naukowych do warszawskich muzeów.

Jedną taką wycieczkę uczniowie mają już za sobą. 29 maja zwiedzili Wilanów i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wizyta w tym Muzeum przyniosła niewymierne korzyści – mówi Stachowicz – pomogła bowiem jednemu z naszych podopiecznych wygrać II edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Po trofeum sięgnął Marcin Olechowski z III LO.

Zajęcia w DELTAKLUBIE ruszyły na początku kwietnia i odbywają się raz w tygodniu. W dwóch grupach – języka polskiego i historycznej, swoje zainteresowania pod okiem między innymi wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego rozwija grupa około 20 uczniów płockich szkół. Ich celem jest zwiększenie liczby uczniów biorących udział w Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie Literatury Języka Polskiego oraz konkursach historycznych i polonistycznych.

Teraz zasłużone wakacje, a po nich ruszamy pełną parą – dodaje Anna Stachowicz. Jesienią bowiem ruszają eliminacje do olimpiad, stąd początek nowego roku szkolnego będzie intensywny. Na humanistów też czeka kolejna wycieczka – tym razem do Zamku Królewskiego.

Pozostaje życzyć … udanych wakacji…

Projekt DELTAKLUB U Koryfeusza grupa Humanistyczna – Pozaszkolne zajęcia edukacyjne dla uzdolnionej humanistycznie młodzieży gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych- edycja II realizowany przez Towarzystwo Wspierania Szkolnictwa Wyższego i Oświaty w Płocku w III edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 11 040 zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + 10 =

Post comment