Zasada “Dwóch O” – obejrzyj, obmacaj swoje piersi; spotkania edukacyjne z młodzieżą płockich szkół średnich to tytuł projektu Płockiego Stowarzyszenia „Amazonki”, który dzięki dofinansowaniu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” właśnie rusza. Pierwszą szkołą, w której Amazonki będą uczyć jak walczyć z rakiem piersi, będzie III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

Problem raka piersi dotyka corocznie coraz młodszych kobiet, dlatego tak ważne jest, aby już wśród uczennic wyrobić nawyk samobadania piersi- pisały we wniosku o grant Amazonki. Wymiar dodatkowy tych spotkań jest taki, że każda z uczennic po powrocie do domu opowie o samobadaniu mamie, cioci , babci. Stowarzyszenie zaplanowało więc cykl obejmujący płockie szkoły średnie, a Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” na realizację projektu przyznała grant w wysokości 2 296 zł. Pieniądze przeznaczyliśmy m.in. na honoraria lekarzy i pielęgniarek .

W III LO z uczennicami spotka się dr nauk med. Wiesław Sosnowski, chirurg – onkolog. Przygotuje wykład poświęcony profilaktyce walki z rakiem piersi. Później Stowarzyszenie opowie o swojej pracy, pielęgniarka z Poradni Onkologicznej przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku na fantomie zademonstruje jak profesjonalnie wykonać samobadanie piersi. Każda z uczennic będzie mogła też podejść i samodzielnie wykonać takie badanie, a pielęgniarka skoryguje ewentualne błędy- mówi Danuta Cybulska Prezes Stowarzyszenia.

Spotkanie w III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku odbędzie się w czwartek 8 października. Rozpocznie się o godzinie 14.00.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × pięć =

Post comment