Pierwszy dzień wiosny i topienie Marzanny to tradycyjnie już w mentalności uczniów dzień wagarów. Okazuje się jednak, że nie wszystkich.

Klasa IC z III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku oraz Stowarzyszenie Portalfm- Pomagamy Dzieciom tego dnia zaprosi podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego , dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Lasockiego oraz jedną z klas z Gimnazjum nr 4 , która wspiera stowarzyszenie w projekcie „Nakrętka na wagę zdrowia”, na specjalne przedstawienie. Uczniowie zagrają bajkę „Czerwony Kapturek szuka Księcia.” Będzie to współczesna wersja „Czerwonego Kapturka” według interpretacji uczniów IC. Organizacja przedstawienia to bowiem ich inicjatywa. Nie pierwsza zresztą, młodzi aktorzy mają już na koncie „Królewnę Śnieżkę”, którą zagrali w grudniu dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo- Wychowawczego. Warto też podkreślić, że w akcję zaangażowała się cała klasa! Może nie wszyscy pojawią się na scenie, wszyscy natomiast gwarantują znakomitą zabawę podczas gier i konkursów, które zaplanowano po przedstawieniu.

Impreza odbędzie się 21 marca w auli III LO. Bajka nie jest jedyną atrakcją tego dnia. Dla dzieci zaplanowano także szereg konkursów i zabaw, takich jak przeciąganie liny, karaoke czy kalambury. Dodatkowo Stowarzyszenie zapewni uczestnikom zabawy kanapki, słodycze i napoje.

Impreza rozpocznie się o godzinie 900 i potrwa do południa.

Organizatorzy: klasa I C z III LO w Płocku z pomocą Stowarzyszenia Portalfm- Pomagamy Dzieciom
Koordynatorzy: Agata Nowicka, Natalia Sawicka
Reżyseria: Paweł Kolczyński
Scenografia: Joanna Jankowska
Opiekun: Pani Marta Wąsek (wychowawca klasy I C)
Goście: członkowie Stowarzyszenia Portalfm- Pomagamy Dzieciom, zaproszone dzieci

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sześć + szesnaście =

Post comment