Dzieci wiedzą już także, że po przejściu dla pieszych nie można biec, ani chodzić zbyt wolno. Wiedzą, jakie są podstawowe znaki drogowe i gdzie nie można wjechać rowerem. A to tylko część informacji, które poprzez piosenki i wierszyki przyswajają sobie podczas przedstawień wystawianych w ramach projektu „Znam przepisy ruchu drogowego- jestem bezpieczny”.

Projekt w ramach VI edycji konkursu grantowego w płockich szkołach podstawowych prowadzi Fundacja na Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym FENIKS. Pieniądze na realizację projektu, w tym m.in. na nagrody dla młodych aktorów i najaktywniejszych widzów, pochodzą z PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. zo.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Dziś dwa przedstawienia w Szkole Podstawowej Nr 22 odegrały dzieci z kółka teatralnego działającego w szkole. Oprócz wierszy i piosenek w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek, uczniowie szkoły wzięli także udział w zabawie z Lwem Honorkiem z płockiej Straży Miejskiej i odpowiadali na wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Za dobre odpowiedzi otrzymywali również nagrody związane z tematem przedstawienia. W tym miesiącu Fundacja „FENIKS” zaplanowała także kolejne spektakle dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 13 i 5.

Realizacja projektu potrwa do końca grudnia. Obejmie on 10 płockich podstawówek.

Projekt realizowany jest w ramach VI edycji konkursu grantowego dzięki dofinansowaniu

PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dwanaście + 4 =

Post comment