Projekt „Niebo nad Małachowianką” składał się z dwóch tematycznych warsztatów. Pierwszy z nich był skierowany do młodzieży zorientowanej na astronomię, a drugi do dzieci zainteresowanych otaczającym nas środowiskiem, w szczególności meteorologią.

„Gwiazdy nad Małachowianką” – warsztaty odbywały się  w Obserwatorium Astronomicznym Małachowianki. Podczas zajęć młodzież obserwowała plamy na Słońcu przy użyciu okularów z filtrem i teleskopu Sky-watcher. Uczestnicy zajęć poznali m.in. historię lotów kosmicznych i  udział Polski w podboju kosmosu, a na zakończenie budowali łaziki marsjańskie z zestawów LEGO® MINDSTORMS®.

„Pogodna Małachowianka” – to warsztaty dla osób dociekliwych, które lubią obserwować i przewidywać pogodę tak, aby wykorzystać swoją wiedzę w podróży, podczas żeglowania, doboru ubioru na wycieczkę… Podczas zajęć dzieci zapoznały się z prawidłową interpretacją dostępnych danych pogodowych, jak również tych odczytanych w ogródku meteorologicznym.

Projekt  skierowany do dzieci w wieku 10-15 lat z Płocka.

Okres realizacji projektu: od 19 do 23 sierpnia 2019

Pomysłodawcą i realizatorem projektu: „Niebo nad Małachowianką” jest Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i  Liceum im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach konkursu grantowego „Wakacje 2019 w Płocku na wesoło”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sześć + 16 =

Post comment