To tytuł wystawy promującej efekt renowacji zabytkowych starodruków ze zbiorów specjalnych Biblioteki im. Zielińskich w Płocku, odrestaurowanych w ramach V edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” z dotacji przekazanych przez PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Levi Strauss Foundation.

Towarzystwo Naukowe Płockie na realizację projektu „Renowacja zabytkowych map i starodruków Biblioteki im. Zielińskich TNP” otrzymało 21 000 zł. W ramach projektu poddano procesowi konserwacji 7 woluminów z XVIII wieku oraz arkusze zabytkowych map: Mapę Gruzji z 1862 roku oraz mapę Czech z 1768 roku. Na wystawie podsumowującej projekt obejrzeć będzie można jednak także inne starodruki, które odnowiono w ramach dotacji pozyskanych przez TNP z różnych źródeł. Zaprezentowana zostanie również ciekawostka, egzemplarz „Biblioteczki Podróżnej” z XIX wieku, który jest jednym z trzech zachowanych w polskich księgozbiorach. Wystawę otworzy ks. prof. Michał Grzybowski, wiceprezes TNP.

Otwarcie wystawy w budynku TNP przy Placu Narutowicza 8 odbędzie się w poniedziałek 29 października o godz. 12.00. Wystawa czynna będzie przez trzy dni, do 31 października w godzinach 8.00 – 15.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Na realizację projektu Renowacja zabytkowych map i starodruków Biblioteki im. Zielińskich TNP Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” przekazała Towarzystwu Naukowemu Płockiemu 21 000 zł. Granty przyznane w V edycji konkursu pochodzą z darowizn Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Darczyńcy V edycji Levi Strauss Foundation.

Zaproszenie

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

dziewiętnaście + osiemnaście =

Post comment