Czy można dać drugie życie przedmiotom tradycyjnie uznanym za śmieci, i jak to zrobić? Otóż można i są osoby, które nawet wiedzą jak. A swoją wiedzą chcą się podzielić w ramach projektu EkoSITO- Twórczy recykling. Projekt, w ramach VI edycji konkursu grantowego, realizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Uhuru Culture”.

Właśnie ruszyła rekrutacja do projektu. Stowarzyszenie zorganizuje warsztaty ekologiczno- manualne dla grupy 40 osób w wieku od 15 lat w górę. Podczas zajęć chętni nauczą się, jak z najczęściej wyrzucanych na śmietnik materiałów stworzyć ładne przedmioty domowego użytku. W ruch pójdzie np. makulatura, tektura, plastik, nienoszone ubrania, korki po winie, europalety, butelki PET czy rolki po papierze, a powstaną regały, pufy, lampy, kosze czy kwietniki. W ramach finansowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” projektu, stowarzyszenie planuje także wrześniowe prelekcje na temat edukacji proekologicznej, idei upcyklingu i sztuki ekodesign połączone z prezentacją przedmiotów, jakie powstaną podczas warsztatów. Zaplanowano także konkurs na mural promujący te idee.

Warsztaty odbędą w połowie sierpnia i potrwają tydzień. Zgodnie z wymogami VI edycji konkursu grantowego dla chętnych płocczan będą całkowicie bezpłatne. Rekrutacja prowadzona jest poprzez blog projektu: www.ekosito.wordpress.com i stronę stowarzyszenia na FB.

Projekty realizowane w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” sfinansowane zostały z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. i Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + trzynaście =

Post comment