IV edycja konkursu grantowego rozstrzygnięta, beneficjenci otrzymali symboliczne czeki, teraz czas na podpisywanie umów i pierwsze, prawdziwe pieniądze. – A te się bardzo przydadzą, bo trzeba już zrobić pierwsze zakupy- mówi ksiądz Dariusz Machniak, który w imieniu Oratorium im. Św. Dominika Savio podpisał dziś umowę z Fundacją.

Oratorium św. Dominika Savio na projekt „ORO – wakacje w mieście” otrzymało 14 132 zł. Pieniądze przyznaliśmy na zakupy niezbędne do organizacji wakacji dla dzieci. Będą więc i bile do bilarda, i piłki, i co chyba najważniejsze, biorąc pod uwagę ostatnie upały, będzie duży, dmuchany basen! To będzie nasz pierwszy zakup- mówi ksiądz Machniak- upały przecież mają wrócić jeszcze w tym tygodniu. W ramach projektu Oratorium otrzymało także pieniądze na wyjścia na basen, do kina, organizację posiłków, zakup nagród w konkursach.

Zapisy na wakacje rozpoczęliśmy już wczoraj, od ogłoszeń podczas niedzielnej Mszy Świętej- dodaje koordynator projektu. Dziś wybieram się do tzw. pałacu cudów na Otolińską 23, tam będę rekrutował dzieciaki do świetlicy i przekonywał ich rodziców do podpisania kart. Na brak frekwencji w placówce jednak nie można narzekać. Na co dzień odwiedza ją bowiem średnio 50 dzieci. W czasie roku szkolnego mogą odrobić tu lekcje, zjeść posiłek.

Docelowo, w projekcie udział wziąć ma 80 dzieci. Do końca wakacji w Oratorium wolontariusze zorganizują dla nich zajęcia umuzykalniające, sportowe, plastyczne, warsztaty kreatywności, konkursy, wyjścia na basen, do kina i zoo oraz rejs statkiem . Wakacje zakończy wystawa i impreza „Pożegnanie lata” podsumowująca działania.

W IV edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 229 343 zł realizację 22 projektów. Na budżet konkursu złożyły się darowizny Fundatorów – PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

cztery × jeden =

Post comment