Projekt dotyczy znaczenia i ratowania owadów zapylających i pożytecznych (zwiększanie bioróżnorodności) oraz przekazania wiedzy o nich w profesjonalnym filmie nakręconym na terenie ZOO w Płocku. Część projektu stanowiła renowacja hotelu dla owadów, który powstał w ZOO w 2016 roku oraz wzbogacenie łąki kwietnej w rośliny kwitnące. Na terenie ZOO w Płocku znajduje się pasieka oraz szklany ul w Herpetarium i rośliny, które są przyjazne owadom – staną się bazę do przygotowania filmu przyrodniczego o owadach zapylających i pożytecznych do wykorzystania podczas zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz do zamieszczenia on-line.

Projekt skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej z Miasta Płocka (ok. kilkanaście tysięcy) oraz do zwiedzających płockie ZOO (roczna frekwencja ok. 150-200 tys.).

Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Owady do zadań specjalnych, czyli o zapylaczach i innych owadach pożytecznych – przygotowanie filmu do wykorzystania na zajęciach dla dzieci i młodzieży oraz renowacja istniejącego na terenie ZOO hotelu dla owadów” jest Towarzystwo Przyjaciół Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach X edycji konkursu grantowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 5 =

Post comment