W sumie to o warsztatach mogę mówić w samych superlatywach- mówi Katarzyna Sylwestrzak ze Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA. Po pierwsze- były to pierwsze tego typu warsztaty w mieście, po drugie frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Tańca jazzowego uczyło się ponad 80 osób. Oczywiście w większości dziewczęta, ale w grupie był też jeden „rodzynek” . Szlaki więc przetarte, zapraszamy do naszych grup tanecznych także chłopców- mówi Sylwetrzak. Efekty warsztatów to także między innymi zajęcia baletowe, które w Płocku odbywać się będą cyklicznie co dwa tygodnie.

II Letnie Warsztaty Tańca Jazzowego, organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA i Szkołę Wyższą im. Pawła Włodkowica w Płocku trwały od 24-28 sierpnia 2009r. Projekt więc można już podsumować. Na sukces złożyła się ciekawa forma prowadzenia zajęć, wysoki poziom kadry instruktorskiej oraz świetne warunki, jakie zagwarantowała Uczelnia. Oczywiście, gdyby nie pomoc finansowa Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” ciężko byłoby zorganizować warsztaty na tak wysokim poziomie– podsumowuje projekt Katarzyna Sylwestrzak. Zajęcia prowadzili doświadczeni nauczyciele tańca z Opery Bałtyckiej, wrocławskiego Teatru Muzycznego i Bytomia.

Uczestnicy byli podzieleni na trzy grupy. Na zajęciach baletowych ćwiczyli podstawy wyprowadzenia ruchu i prawidłowe ustawienie sylwetki. Podczas zajęć z broadway jazzu i modernu mogli poznać ciekawą choreografię i podstawowe kroki charakterystyczne dla danego stylu. Czwarta godzina zajęć prowadzona była w stylu tańca współczesnego. Liryczne, bardzo płynne i miękkie ruchy, pozwoliły rozmarzyć się w tańcu i uwolnić swoje emocje.

Na następne warsztaty zapraszamy już teraz. Na pewno odbędą się w okresie ferii zimowych oraz jak co roku w ostatnim tygodniu sierpnia- podkreśla Sylwestrzak. 7 września ruszyły natomiast stałe formy zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym SWPW w Płocku. A 18 września zapraszamy wszystkie dziewczęta, które ukończyły 13 lat na casting do Zespołu Tanecznego SWPW- IMPRESJA. Zespół tańczy m.in. na meczach piłki ręcznej Wisły Płock, na Galach Sportów Walki, turniejach tańca i cheerleaders . Pytania i informacje- tel.501 163 557 lub e-mail: impresja@wlodkowic.pl.

W III edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA kwotą 3000 zł. Pieniądze przyznaliśmy przede wszystkim na wynajem sal na warsztaty.

zobacz galerię zdjęć

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 2 =

Post comment