Turniejem piłki nożnej z udziałem ośmiu reprezentacji płockich szkół podstawowych Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” inauguruje projekt Piłkarsko-rysunkowy… zawrót głowy.

Projekt w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” otrzymał dofinansowanie w wysokości 16 750 zł. Pieniądze pochodzą z darowizn przekazanych przez Fundatorów: PKN ORLEN S.A. , Basell Orlen Polyolefins Sp.z o.o. oraz Darczyńcę Levi Strauss Foundation.

Turniej zostanie rozegrany w piątek, 24 maja na boisku „Orlik” przy ul. Chopina. Jeśli będzie padał deszcz, zawody przeniesiemy do hali w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym przy Lasockiego, który jest naszym partnerem w realizacji projektu- mówi Paweł Śpiegowski, prezes UKS Lasotczak. Zawody ruszają o godz. 9.00, rozdanie nagród planowane jest na 14.00. A jest o co walczyć, bo oprócz medali i pucharów, najlepsza drużyna wyjedzie na mecz Ekstraklasy na stadion Lecha w Poznaniu!

Równocześnie z turniejem rusza konkurs fotograficzny Akcja (foto) edukacja- płocki sport w obiektywie. Konkurs jest adresowany do młodzieży szkolnej i ma za zadanie zachęcić ją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu fotografii i płockiego sportu. Tu nagrodą będzie profesjonalna sesja fotograficzna. Termin nadsyłania prac mija 20 czerwca, a rozstrzygnięcie planowane jest na przełom września i października.

W ramach projektu finansowanego przez Fundację, „Lasotczak” planuje także ogłosić konkursy plastyczne o tematyce sportowej, także z bardzo ciekawymi nagrodami:
„ Jestem silny jak Pudzian” – szkoły podstawowe klasy 4-6 ( nagrodą jest lot widokowy nad Płockiem)
„Jestem szybki jak Kubica” – szkoły gimnazjalne ( możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na torze kartingowym)
„Leć jak Adam Małysz” – szkoły ponadgimnazjalne (możliwość sprawdzenia swoich sił na jednej z czterech tras sprawnościowych w parku linowym).

W ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” dofinansowała realizację 25 projektów płockich NGO kwotą blisko 430 tys. zł. Pieniądze pochodzą z darowizn PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu pozyskanego przez Fundację w Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

cztery × dwa =

Post comment