Po powiecie będzie można poruszać się wyłącznie rowerem, przy budowie nowoczesnych, ekologicznych elektrowni zostaną zatrudnione osoby dziś bezrobotne. Seniorzy będą się uczyć od młodych posługiwania się nowymi technologiami, a młodzi od seniorów historii lub robienia na drutach.

Powstanie bank czasu, w ramach którego spotkają się trzy pokolenia. Płock będzie miał własne lotnisko, a powiat atrakcyjny turystycznie szlak starych młynów i własne ekologiczne produkty: chleb razowy i miód – tak chcieliby widzieć powiat płocki już za trzy lata uczestnicy warsztatów EURO 2012 na Mazowszu.

Seminarium miało formę gry sytuacyjnej. Samą grę poprzedziło krótkie wprowadzenie. Określony został kontekst, czas, miejsce i zadania. Uczestnicy pracowali w małych grupach w pierwszej części szukając potencjałów i szans w swoim lokalnym środowisku, w drugiej tworząc plany i trójwymiarowe plansze ilustrujące wypracowane koncepcje. Całość zamknęła prezentacja i głosowanie.

Seminarium było okazją do spotkania przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń działających w powiecie płockim i osób pracujących w instytucjach samorządowych. Nad koncepcją pracowali wspólnie pracownicy starostwa powiatowego, urzędu miasta, ośrodków pomocy społecznej, urzędu pracy i centrum pomocy rodzinie oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Uczestnicy seminarium spotkają się teraz na wspólnym szkoleniu, gdzie będą doprecyzować swoje pomysły i szukać sposobów na ich realizację.

Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Płockiego Michał Boszko. Działania realizowane są w ramach projektu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych pod nazwą Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Więcej informacji:
Joanna Szymańska
Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
jszymanska@fise.org.pl
607 743 623

Autor informacji : Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − trzynaście =

Post comment