Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zakończyła realizację projektu „Płock na SZÓSTKĘ”. W jego ramach ponad 370 dzieci z płockich podstawówek odkryło i poznało uroki miasta, wzięło udział w biegu harcerskim i stworzyło przewodnik po Płocku.

Na realizację projektu „Płock na SZÓSTKĘ” Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w ramach VI edycji konkursu grantowego otrzymała 12 700 zł.

PLOT do projektu zaprosiła dzieci z klas IV płockich szkół podstawowych. Dzieci zwiedzały Płock z przewodnikiem, odwiedziły także Muzeum Mazowieckie i wzięły udział w specjalnie dla nich zorganizowanym Harcerskim Biegu Gwiaździstym. Tu brały udział w różnych konkurencjach, za które, w zależności od stopnia wykonania i zaangażowania, otrzymywały fasolki. Klasa, która otrzymała najwięcej zdobyła nagrodę- kosz słodyczy. I taki kosz odebrali uczniowie Płockiego Towarzystwa Oświatowego, którzy zdobyli aż 274 fasolki.

Uczniowie brali udział także w konkursie na najlepszy i najciekawszy przewodnik po Płocku. Tę konkurencję wygrali czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 5. W nagrodę odebrali czek na 1200 zł. Gremialnie zdecydują, co zrobią z pieniędzmi, choć odbierając czek wspominali o wycieczce.

Projekt „Płock na SZÓSTKĘ” Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna realizowała w oparciu o grant, jakie pozyskała w VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Była to kontynuacja projektu zapoczątkowanego przez PLOT w V edycji naszego konkursu.

Konkurs w całości sfinansowany został z darowizn Fundatorów Fundacji – PKN ORLEN S.A. i Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz z grantu pozyskanego od Levi Strauss Foundation.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

szesnaście − piętnaście =

Post comment