W ramach projektu zostały przygotowane wirtualne wycieczki po interesujących zakątkach Miasta Płocka związane z zachowaniem dziedzictwa narodowego oraz promocją kultury i sztuki, w formie 10 filmów (czas trwania minimum 20-30 minut w zależności od omawianego obiektu), które zostaną udostępnione w mediach społecznościowych i portalach opartych o treści wideo (Facebook, YouTube, Vimeo, zajawki projektu na Instagramie) oraz na stronie internetowej Fundacji Nobiscum.

Wirtualne spacery – zostanie zaprezentowanych minimum 10 płockich zabytków, w tym dawny Kościół Ewangelicki (obecnie Parafia pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego) czy Katedra Mariawicka – Świątynia Miłosierdzia i Miłości. W ramach projektu pokazane zostaną również nieistniejące już płockie zabytki, takie jak Wielka Synagoga czy Cerkiew Prawosławna, wykorzystując do tego animowane zdjęcia, ukazujące ich lokalizację w dzisiejszej przestrzeni miasta.

Projekt on-line, skierowany do wszystkich mieszkańców Płocka, z różnych grup wiekowych – 5000 os.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Płock w zasięgu ręki – wirtualne zwiedzanie miasta” jest Fundacja Nobiscum. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Grantowego dla Płocka w ramach X edycji konkursu grantowego.

https://www.youtube.com/channel/UComII1gNhjQwvbUtUTNj1ug

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × cztery =

Post comment